Primátor Jura: Prostějov získal milionové dotace z kraje

21.05.2022 14:01 | Zprávy
autor: PV

Statutární město Prostějov podalo žádosti o poskytnutí dotací z rozpočtu Olomouckého kraje z různých dotačních titulů a bylo úspěšné. Získalo téměř 2.2 milionu korun. O přijetí dotací budou rozhodovat zastupitelé.

Primátor Jura: Prostějov získal milionové dotace z kraje
Foto: Město Prostějov
Popisek: František Jura

Jak vysvětluje primátor města František Jura, získané dotace budou rozděleny do několika oblastí: 

„Ze získaných dotačních financí opravíme zvonici na Městském hřbitově a pořídíme požární techniku pro dobrovolné hasiče ve Vrahovicích. Dále dotace podpoří pořízení, technické zhodnocení, opravu požární techniky, nákup věcného vybavení a zajištění akceschopnosti Jednotek sboru dobrovolných hasičů v Čechovicích, Domamyslicích, Krasicích, Vrahovicích a Žešově. Další finance z poskytnutých dotací Olomouckým krajem poplynou na rekonstrukci venkovního hřiště v areálu Střední odborné školy podnikání a obchodu v ulici Rejskova. To je ve špatném technickém stavu a z důvodu nebezpečí úrazu je v současnosti uzavřeno. Hřiště tak bude v budoucnosti moci opět sloužit k výuce tělesné výchovy studentů školy a rovněž bude volně přístupné veřejnosti. Krajské dotační peníze podpoří také projekt Zimní stadion – rekonstrukce šaten hostí, které jsou ve špatném stavu a také projekt výměny kopilitového prosklení u východní štítové stěny stadionu spolu s novým řešením paždíků ocelové konstrukce haly.“

Závěrečný účet města 2021

Rozpočtové hospodaření statutárního města Prostějova skončilo v roce 2021 kladným saldem příjmů a výdajů ve výši 19,25 milionu korun.        

Oproti plánované rozpočtované ztrátě ke konci loňského roku (ve výši 248,74 milionu korun) jde o výsledek velmi příznivý. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Eurozóna

I kdyby všechny sousední nebo okolní země přijaly Euro, na a co? Proč by to měl být pro nás nějak rozhodující nebo směrodatné? Jsme přeci snad pořád samostatný suverénní stát. Ať si ho Maďarsko klidně přijme, má ho třeba i Slovensko a ovlivnilo nás to nějak? Podle mě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Svět bez garancí - Hormuz, válka a nutnost spoléhat se na sebe.

9:15 Vích (SPD): Svět bez garancí - Hormuz, válka a nutnost spoléhat se na sebe.

Napětí mezi Íránem, USA a Izraelem se v posledních dnech proměnilo v otevřený ozbrojený konflikt.