Primátor Jura: Prostějov získal milionové dotace z kraje

21.05.2022 14:01 | Zprávy
autor: PV

Statutární město Prostějov podalo žádosti o poskytnutí dotací z rozpočtu Olomouckého kraje z různých dotačních titulů a bylo úspěšné. Získalo téměř 2.2 milionu korun. O přijetí dotací budou rozhodovat zastupitelé.

Primátor Jura: Prostějov získal milionové dotace z kraje
Foto: Město Prostějov
Popisek: František Jura

Jak vysvětluje primátor města František Jura, získané dotace budou rozděleny do několika oblastí: 

„Ze získaných dotačních financí opravíme zvonici na Městském hřbitově a pořídíme požární techniku pro dobrovolné hasiče ve Vrahovicích. Dále dotace podpoří pořízení, technické zhodnocení, opravu požární techniky, nákup věcného vybavení a zajištění akceschopnosti Jednotek sboru dobrovolných hasičů v Čechovicích, Domamyslicích, Krasicích, Vrahovicích a Žešově. Další finance z poskytnutých dotací Olomouckým krajem poplynou na rekonstrukci venkovního hřiště v areálu Střední odborné školy podnikání a obchodu v ulici Rejskova. To je ve špatném technickém stavu a z důvodu nebezpečí úrazu je v současnosti uzavřeno. Hřiště tak bude v budoucnosti moci opět sloužit k výuce tělesné výchovy studentů školy a rovněž bude volně přístupné veřejnosti. Krajské dotační peníze podpoří také projekt Zimní stadion – rekonstrukce šaten hostí, které jsou ve špatném stavu a také projekt výměny kopilitového prosklení u východní štítové stěny stadionu spolu s novým řešením paždíků ocelové konstrukce haly.“

Závěrečný účet města 2021

Rozpočtové hospodaření statutárního města Prostějova skončilo v roce 2021 kladným saldem příjmů a výdajů ve výši 19,25 milionu korun.        

Oproti plánované rozpočtované ztrátě ke konci loňského roku (ve výši 248,74 milionu korun) jde o výsledek velmi příznivý. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

20:05 Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…