Primátor Jura: Ve městě bude pravděpodobně zavedeno automatické měření rychlosti

18.12.2020 4:33

Důvodem je zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Primátor Jura: Ve městě bude pravděpodobně zavedeno automatické měření rychlosti
Foto: Město Prostějov
Popisek: František Jura

Rada města Prostějova záměr odsouhlasila a uložila dotčeným odborům Magistrátu města Prostějova učinit potřebné kroky k zavedení měření rychlosti vozidel.

„Nejdříve bude nutné určit konkrétní místa pro umístění měřících skříní (v počtu 3 až 5 pro jedno měřící zařízení). Uvažujeme o lokalitách v ulicích Brněnská, Vrahovická, Wolkerova, Plumlovská, Vápenice, Dolní a Olomoucká,“ nastínil primátor František Jura.

Po provedené analýze se jeví jako vhodná dvě místa na vnitřním okruhu - na ulici Brněnská a Wolkerova, kde není nutné zajišťovat nové rozvodné skříně. Dále bez realizace nové rozvodné skříně je možné vybudovat i měřící místa na ulici Olomoucké a Dolní. Po vyhodnocení provozu měření na zmíněných místech, mohou být doplněna další dvě měřící místa a případně i radar.

„Dalším krokem bude zadat veřejnou zakázku na pořízení systému. Zařízení bude v majetku města a také jeho provoz a vyhodnocení přestupků budou zajišťovat pracovníci magistrátu,“ doplnil náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že zkušební provoz je předběžně plánován od 01. 07. 2021, ostrý provoz od 01. 9. 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Talíř (KDU-ČSL): Nechte se prosím naočkovat

22:10 Talíř (KDU-ČSL): Nechte se prosím naočkovat

Vyjádření 1. náměstka Františka Talíře k pandemické situaci