Primátor Korec: Probíhá rekonstrukce tržiště Pod Kaštany

22.10.2021 22:13

S jakými omezeními je nutné počítat?

Primátor Korec: Probíhá rekonstrukce tržiště Pod Kaštany
Foto: Daniela Černá
Popisek: Primátor Zlína za hnutí ANO Jiří Korec

Zlínské tržiště Pod Kaštany osiřelo. Na stejné místo se trhovci a kupující vrátí až za rok do zcela nových prostor. 

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 45683 lidí
Rekonstrukce tržiště byla zahájena 1. října stavbou oplocení. S tím souvisí i řada změn a omezení pro pěší i automobilisty. Kromě přechodného přesunu zastávky MHD o několik desítek metrů směrem na Vizovice, jsou uzavřeny také dva přechody pro chodce a je navržena obchůzná trasa. Ta je v terénu vyznačena směrovými šipkami.

„Zhotovitel vyšel vstříc našemu požadavku a komunikace z náměstí Míru do ulice Soudní (tj. přibližně od McDonald’s po budovu bývalého Okresního soudu) nebude prozatím uzavřena. Dopravní obslužnost včetně zásobování bude podle stávajícího trvalého dopravního značení. V úseku proběhne pouze krátkodobá uzavírka pro pokládku plynovodu,“ prozradil primátor města Jiří Korec.

Kavárna Happy Coffee a veřejná WC na tř. T. Bati budou bez omezení provozu.  Přechodné dopravní značení nebude nyní na náměstí Míru a v ul. Soudní osazeno, o případných plánovaných omezeních bude veřejnost s dostatečným předstihem informována. Po dobu rekonstrukce je provizorní tržiště zřízeno na parkovišti u bývalého Rya.

Návrh na proměnu tržiště Pod Kaštany počítá s více než 100 prodejními místy na více než 900 metrech čtverečních plochy. U nových stolků mají být rozvody vody a elektrické zásuvky, takže prodejci budou moci nabízet i sýry nebo uzeniny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor

5:34 Vinklátová (SLK): Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor

Zvlněná krajina, která si stále střeží kouzlo neobjeveného, to jsou Lužické hory. Lákají dobrodruhy,…