Primátor Macura: Ostrava si připomíná 100 let od založení Polska

10.11.2018 19:37

U příležitosti stého výročí od založení nezávislého polského státu přijal primátor Ostravy Tomáš Macura polskou velvyslankyni v ČR Barboru Ćwioro.

Primátor Macura: Ostrava si připomíná 100 let od založení Polska
Foto: Petr Kupka
Popisek: Primátor Ostravy Tomáš Macura
reklama

Na počest polského státního svátku se v sobotu a neděli rozsvítí věž Nové radnice a Sýkorův most bílou a červenou barvou. 

Polsko slaví v neděli 11. listopadu 100 let od založení moderního a nezávislého státu. U této příležitosti přijal primátor Tomáš Macura polskou velvyslankyni Barboru Ćwioro, která reprezentuje Polsko v naší zemi od letošního září. „Jsem v Ostravě poprvé a ráda bych se podívala na město z radniční věže,“ uvedla velvyslankyně. Ocenila výborný vztah Čechů a Poláků, podporu polských organizací, které sdružují Poláky v ČR. „Vím, že letos vám nevyšla návštěva Dnů NATO, věřím, že se na této významné akci potkáme příští rok,“ řekl primátor Macura.

V sobotu a v neděli se radniční věž a Sýkorův most rozsvítí bílou a červenou barvou. Stane se tak na počest 100. výročí vzniku polského státu. Podobným způsobem si založení samostatného Československa připomnělo koncem října i Polsko, například speciálním nasvícením prezidentského paláce ve Varšavě. V neděli navíc skončí po čtrnácti dnech i další ročník Česko-polských dnů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Munzar (ODS): Přemyslovci ovládali obrovské území ve střední Evropě

13:02 Munzar (ODS): Přemyslovci ovládali obrovské území ve střední Evropě

Komentář na facebookovém profilu k výročí zavraždění krále Václava III.