Primátor Macura: U zoo vyroste nový parkovací dům

07.11.2017 20:49

U zoologické zahrady vyroste nový dvoupodlažní parkovací dům, který rozšíří současnou kapacitu 480 parkovacích míst o dalších 200 stání. Parkovací objekt, který bude stát v místě zdemolované vily, by měl zamezit situacím, kdy návštěvníci zahrady blokují parkovací místa lidem z domů v okolí. Informoval o tom primátor Tomáš Macura.

Primátor Macura: U zoo vyroste nový parkovací dům
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Ostravy Ing. Tomáš Macura, MBA (ANO)
reklama

„Dlouhodobě registrujeme deficit parkovacích míst před zoologickou zahradou. Ten se projevuje hlavně o víkendech a o svátcích. Město už před časem zadalo studii, jejímž výsledkem je záměr vybudovat nový parkovací objekt mezi parkovišti jedna a dvě," uvedl Tomáš Macura.

V nejbližších dnech by měly začít práce na projektové dokumentaci za 850 tisíc korun bez DPH. Město už vybralo společnost, která dokumentaci zpracuje. Příprava stavby by měla být hotová v příštím roce, vlastní stavba by mohla začít v roce 2019.

„Parkovací objekt je v trase uvažované městské lanovky, proto bude dimenzován tak, aby mohl do budoucna sloužit i jako její cílová stanice,“ doplnil primátor Macura. Součástí stavby bude také pěší propojení parkovišť a parkovacího domu směrem ke vstupu do zoo. Náklady by neměly být vyšší než 90 milionů korun.

Ostravská zoologická zahrada loni podruhé v historii prolomila hranici půl milionu návštěvníků. Zavítalo do ní 509 336 lidí, což je zhruba o 19 tisíc více než o rok dříve. Zahrada tak patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v regionu. Ve špičce k ní přijíždí až 2000 automobilů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Politici zapomínají, že peníze nedávají ze svého

14:09 Seďa (ČSSD): Politici zapomínají, že peníze nedávají ze svého

Komentář na facebookovém profilu k výroku premiéra Babiše o milionech, které zařídul pro opravu Pomn…