Primátor Měřínský: Magistrát se chce lépe jistit před hrozbami a útoky počítačových pirátů

08.06.2021 18:20

Koronavirová situace a s ní související omezení ukázala i úřadům nové, dosud neprošlapané cesty i jejich úskalí. Splnit vládní doporučení znamenalo mimo jiné například to, že si mnozí úředníci museli vytvořit své kanceláře doma.

Primátor Měřínský: Magistrát se chce lépe jistit před hrozbami a útoky počítačových pirátů
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Aby mohli „home office“ vykonávat, bylo třeba vybavit je notebooky. A s tím přišel i požadavek, aby úřad posílil bezpečnostní systém.

Anketa

Podporujete boj Svjatlany Cichanouské proti Lukašenkovi?

4%
93%
hlasovalo: 18275 lidí

Přerovští radní chtějí vyhlásit veřejnou zakázku na pořízení takzvaných firewallů, jejich záměr ale ještě projde v pondělí 7. června hlasováním zastupitelů.

„Navrhujeme obměnu stávajícího systému, který magistrát na svou ochranu využívá, za modernější a především bezpečnější. Nová zařízení mají kontrolovat a řídit internetovou komunikaci úřadu a zejména lépe chránit agendové systémy před případnými útoky hackerů,“ předeslal primátor města Petr Měřínský. Zdůraznil i to, že systém jako celek by měl sloužit také pro případnou vzdálenou práci zaměstnanců z domu, a to ve vnitřních informačních systémech prostřednictvím VPN připojení. „Pokud bude zakázka vypsána, měli by ji počítačoví specialisté stihnout zrealizovat do konce letošního roku. Počítáme s tím, že komplexní nová ochrana přijde asi na 3 miliony korun bez DPH,“ doplnila primátorova náměstkyně Hana Mazochová.

Radní se na svém posledním jednání zabývali rovněž nákupem padesáti notebooků a dokovacích stanic pro home office úředníků. Vzali na vědomí, že ve vypsané soutěži uspěla uherskohradišťská firma NIO, která přerovskému úřadu dodá pět desítek notebooků za 1 milion 4 tisíce korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): I díky hlasům poslanců SPD se budou v roce 2022 zvyšovat důchody

4:31 Rozvoral (SPD): I díky hlasům poslanců SPD se budou v roce 2022 zvyšovat důchody

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci…