Primátor Nwelati: Město získá pozemky, sítě a komunikace na Chrástu

22.08.2019 17:36

Město Mladá Boleslav v souladu s již dříve schválenými pravidly se vypořádá se společností TU - Consulting, s.r.o., která je investorem výstavby komunikací a inženýrských sítí pro novou bytovou výstavbu v příměstské části Chrást.

Primátor Nwelati: Město získá pozemky, sítě a komunikace na Chrástu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Raduan Nwelati

Díky tomu získá město bezúplatným převodem pozemky o celkové výměře 4 985 m2 a dále za celkovou kupní cenu 5,780 mil. Kč komunikaci, včetně inženýrských sítí veřejného osvětlení, vodovodu a splaškové kanalizace. S tímto řešením souhlasila 19. srpna rada města a bude ještě předmětem jednání zastupitelstva v příštím týdnu. Informoval o tom primátor Raduan Nwelati.

Primátor zdůraznil, že tento způsob vypořádání již město uplatnilo v řadě případů a je výhodný pro obě strany. Vychází z pravidel pro stanovení výkupních cen za inženýrské sítě a infrastrukturu k nově vzniklým obytným zónám na území města Mladá Boleslav a v příměstských částech.

Město za kupní cenu necelých šest milionů korun získá majetek v celkové hodnotě téměř 23 mil. Kč dle znaleckého posudku. Nově získaný majetek v podobě vodovodní a kanalizační sítě vloží město do majetku VAK Mladá Boleslav a získá za ně další akcie. "Postup podle těchto pravidel je výhodný i pro developery, kteří mají nižší náklady na zasíťování pozemků. A město na tom také netratí," řekl primátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kořánová (ANO): Uvědomujeme si, že nasloucháme 16leté samozvané školačce?

21:31 Kořánová (ANO): Uvědomujeme si, že nasloucháme 16leté samozvané školačce?

Komentář na facebookovém profilu ke Gretě Thunbergové