Primátor Onderka: Brno opět ušetří miliony v elektronických aukcích

02.05.2014 8:17 | Zprávy

Přes 34 milionů korun ušetří město Brno na dodávkách elektrické energie a zemního plynu.

Primátor Onderka: Brno opět ušetří miliony v elektronických aukcích
Foto: Archiv
Popisek: Primátor Brna Roman Onderka při projevu v Moravské národní galerii

Ceny těchto komodit vysoutěžilo město v elektronických aukcích, které se konaly začátkem dubna. Do elektronických aukcí se přihlásilo v rámci města Brna 117 zadavatelů (městské části, příspěvkové organizace, Městská policie Brno, městské akciové společnosti atd.), což je o 46 zadavatelů více než v první elektronické aukci v r. 2013. Smlouvy o nových tarifech mají platnost od 1. 7. 2014 do 31. 12. 2015.

Předpokládané úspory pro následující období jsou v oblasti zemního plynu 8,8 mil. Kč a v oblasti elektrické energie 25,8 mil. Kč.

Rada města Brna schválila ve středu 30. dubna 2014 výběr firem na akci „Centrální nákup elektrické energie a zemního plynu pro statutární město Brno“; firmu Centropol energy, a. s., pro dodávku elektrické energie a firmu E.ON Energie, a. s., pro dodávku zemního plynu.

Administrací této významné veřejné zakázky byla pověřena společnost Aukční poradenské centrum, s. r. o., která má za 8 let svého působení v oblasti elektronických aukcí zkušenosti také s veřejnými zakázkami pro Národní divadlo, město Krnov či Dopravní podnik města Olomouce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…