Primátor Onderka: Zájem Amazonu o centrum v Brně nadále trvá

05.03.2014 8:17

V úterý 4. března 2014 se primátor města Brna Roman Onderka setkal v Lucemburku s čelnými představiteli společnosti Amazon.

Primátor Onderka: Zájem Amazonu o centrum v Brně nadále trvá
Foto: Archiv
Popisek: Primátor Brna Roman Onderka při projevu v Moravské národní galerii

Schůzka na nejvyšší úrovni s Timothym Collinsem (Director European Operations) a Raimundem Paetzmannem (Director CS/OPS Real Estate EMEA), za přítomnosti generálního ředitele developerské společnosti CTP Invest Remona L. Vose jednoznačně potvrdila přetrvávající zájem společnosti Amazon vybudovat logistické centrum ve městě Brně. „Byl jsem osobně ubezpečen, že americká společnost Amazon má i nadále prioritní zájem vybudovat logistické centrum pro střední a východní Evropu právě v Brně a o žádné jiné lokalitě za stávající situace vážně neuvažuje. Nyní bude vedení společnosti čekat na výsledky hlasování Zastupitelstva města Brna, které bude tento bod projednávat na svém nejbližším zasedání,“ uvedl k závěrům setkání primátor města Brna Roman Onderka.

Rada města Brna schválila 26. února 2014 dodatek č. 1 k nájemní smlouvě o poskytnutí příspěvku a smlouvě o uzavření budoucí kupní smlouvy ze dne 30. 12. 2013 s firmou Amazon zastoupenou v současné době společností CTP Invest, spol. s r. o., a Bor Logistics, spol. s r. o. Návrh dodatku projedná Zastupitelstvo města Brna na svém zasedání dne 18. března 2014.

„Rada města Brna dala jasný signál firmě Amazon, že Brno o tuto investici a vznik více než tisíce pracovních míst stojí, a osobně jsem velmi rád, že členové nejvyššího vedení společnosti Amazon nyní potvrdili svůj trvající zájem o realizaci investice právě v Brně. Konečné rozhodnutí je na zastupitelích města Brna a já pevně věřím, že svým hlasem podpoří tuto bezesporu výjimečnou příležitost pro Brno,“ dodal primátor Onderka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Roman Onderka - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Úkolem státu je vytvořit mantinely pro podporu rozvoje vodíku

18:41 Ministr Havlíček: Úkolem státu je vytvořit mantinely pro podporu rozvoje vodíku

Ministerstvo průmyslu a obchodu předloží Vodíkovou strategii ČR ke schválení vládě