Primátor Paparega: Dycky Most! A co dál?

23.05.2019 7:39

Asi nikdy nebylo jméno našeho města skloňovanější než od začátku tohoto roku. Respektive od chvíle, kdy Česká televize začala vysílat seriál s názvem Most! Tvůrcům musím poděkovat, není slavnějšího města v České republice. Ostatně Richard Müller to na plese města také zmiňoval. Ačkoliv seriál skončil, o placky a trička je stále v turistickém informačním centru zájem. Ale co bude dál?

Primátor Paparega: Dycky Most! A co dál?
Foto: archiv primátora
Popisek: Primátor Mostu Jan Paparega (BPP za volební stranu Severočeši Most)
reklama

Když jsem sledoval každý týden vysílání České televize, tak jsem se v mnoha momentech přistihl, že se skutečně od srdce směji. Jak šel čas, tak jsem sledoval, jak se seriál těší velké oblibě a to nejen u místních, ale i u široké veřejnosti. Hlášky, které jsou dnes již, troufnu si říci kultovní, rezonovaly nejen při různých jednáních, ale například jsem je zaslechl i na dovolené v zahraničí. Celá země směřovala svůj zrak každé pondělí do našeho města a ihned po ukončení série se do Mostu vydala vládní delegace, společně se zástupci kraje a místních organizací. A zde přichází možná odpověď na otázku v titulku. Co dál? Dokáže dílo pánů Jana Prušinovského a Petra Kolečka přimět konečně vládu České republiky, aby městům jako je Most začala systematicky pomáhat? Přenesou se dlouhé debaty od stolů až k nám do města? Vyslyší již konečně naše volání po změně systému v oblasti vyplácení sociálních dávek? Pomůže nám popularita k získání finančních prostředků potřebných k odkupu bytových jednotek zpět do vlastnictví města? Jsem založením optimista a budu věřit, že ano.

V seriálu bylo mnohokrát vidět, že když se chce, tak to jde. Doufám, že budeme představitelům naší země konečně stát za to, aby nás brali vážně, a nikoli aby jen planě slibovali. Nikdy v minulosti jsme neměli tolik pozornosti, které se nám dostalo v uplynulých měsících. Tvůrcům se podařilo s nadsázkou představit naše město, které historicky utrpělo velké šrámy na těle i duši. Na politické reprezentaci je nyní, aby podala lék.

Dycky Most!

Jan Paparega, primátor města Mostu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Intenzivně řešíme, jak udržet domácí výrobce na světové scéně

9:10 Ministr Havlíček: Intenzivně řešíme, jak udržet domácí výrobce na světové scéně

Lidé napříč soukromou a státní sférou spojili síly, aby pomohli restartu leteckého průmyslu, který s…