Primátor Pobucký: Záhony z výsevu se představují lidem

16.08.2019 10:46

Statutární město Frýdek-Místek stále rozšiřuje květinovou výzdobu. Kromě letniček přibývají ve městě také záhony z přímých výsevů, které připomínají rozkvetlou louku. U veřejnosti sklidily velkou pozornost.

Primátor Pobucký: Záhony z výsevu se představují lidem
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

„Lidé se často obraceli na odbor životního prostředí, chtěli znát název květinové směsi a náročnost údržby, protože si podobné záhony chtěli vysít na svých zahradách. Rozhodli jsme se tedy, že k záhonům instalujeme informační cedule, které informují kolemjdoucí o názvech pestrobarevných směsí letniček v daném záhoně, druzích květin v nich i podobě a době květu,“ řekl primátor Michal Pobucký s tím, že záhony z přímého výsevu plní hned několik funkcí, kromě funkce estetické také ekologickou. Mimo jiné nabízejí potravu pro motýly i včely. Navíc jsou nenáročné na péči.

Letničkové záhony z přímého výsevu jsou k vidění v několika lokalitách ve  městě, již tradičně na ulici Revoluční, v Parku pod zámkem i v Janáčkově parku, u křižovatky U Rady, taky v Koloredovském parku nebo ulici Bruzovská. Nově vznikly také před některými základními školami (8. ZŠ, 4. ZŠ a 5. ZŠ).

„Na květinovou výzdobu šlo letos z rozpočtu města přes dva miliony korun, což je v porovnání s loňským rokem o čtvrt milionu více a více je i květinových záhonů,“ dodal primátor Pobucký.

Mgr. Michal Pobucký, DiS.

  • ČSSD
  • primátor statutárního města Frýdek-Místek
  • primátor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Knížek (ANO): Účast na jednáních 58 % je opravdu velmi nízká

22:56 Knížek (ANO): Účast na jednáních 58 % je opravdu velmi nízká

Hnutí ANO navrhlo na zářijovém jednání zastupitelstva města Turnov odvolat k 22. říjnu 2020 Zbyňka M…