Primátor Staněk: Olomoucká radnice hostila setkání poslanců a senátorů

10.02.2018 15:24

První setkání poslanců a senátorů za Olomoucký kraj pro volební období 2017-2021 hostila olomoucká radnice. Pozvání primátora Antonína Staňka k debatě o prioritách města a regionu přijali poslanci Ladislav Okleštěk, Milan Feranec, Zuzana Majerová Zahradníková, Marian Jurečka, Vojtěch Pikal, Alexander Černý a senátor Lumír Kantor.

Primátor Staněk: Olomoucká radnice hostila setkání poslanců a senátorů
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Olomouce doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D. (ČSSD)
reklama

„Věřím, že se nám při takto koncipované formě setkání podaří konsensuálně stanovit priority, které pak můžeme společně a smysluplně řešit a prosazovat,“ uvedl v úvodu s přesvědčením primátor Antonín Staněk. Za nejdůležitější témata, u nichž hodlá hledat podporu napříč spektrem parlamentních stran, označil primátor přípravu protipovodňových opatření v centru Olomouce a chystanou stavbu tzv. Východní tangenty, která by měla ulehčit severovýchodní části Olomouce.

„I pro Olomoucký kraj se problematika dopravy a dopravní obslužnosti řadí mezi nejpalčivější témata,“ shodl se při jednání hejtman Ladislav Okleštěk a poukázal na připravovanou novelu zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury, která by mohla pomoci právě při přípravě stavby východního obchvatu Olomouce. „Cílem má být zlepšení efektivity procesu přípravy a výstavby klíčových liniových staveb dopravní infrastruktury,“ objasnil poslanec a městský zastupitel Milan Feranec.

V souvislosti se stavbou Východní tangenty se účastníci diskuse, Vojtěch Pikal a Zuzana Majerová Zahradníková, zajímali zejména o dopady stavby Východní tangenty pro obyvatele žijící v městských částech Chválkovice, Svatý Kopeček a Droždín.

K další debatě o prioritách v konkrétních oblastech veřejného dění kraje i ve města se hodlají zástupci politických stran vrátit i v dalších měsících. „Jsem přesvědčen, že dokážeme najít v mnoha oblastech synergii,“ uzavřel jednání primátor Antonín Staněk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODA: Průběh prezidentských voleb v Bělorusku je naprosto nepřijatelný

10:40 ODA: Průběh prezidentských voleb v Bělorusku je naprosto nepřijatelný

ODA považuje průběh letošních prezidentských voleb v Bělorusku za naprosto nepřijatelný. Ukazuje se,…