Primátor Staněk: Olomoucká radnice hostila setkání poslanců a senátorů

10.02.2018 15:24

První setkání poslanců a senátorů za Olomoucký kraj pro volební období 2017-2021 hostila olomoucká radnice. Pozvání primátora Antonína Staňka k debatě o prioritách města a regionu přijali poslanci Ladislav Okleštěk, Milan Feranec, Zuzana Majerová Zahradníková, Marian Jurečka, Vojtěch Pikal, Alexander Černý a senátor Lumír Kantor.

Primátor Staněk: Olomoucká radnice hostila setkání poslanců a senátorů
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Olomouce doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D. (ČSSD)

„Věřím, že se nám při takto koncipované formě setkání podaří konsensuálně stanovit priority, které pak můžeme společně a smysluplně řešit a prosazovat,“ uvedl v úvodu s přesvědčením primátor Antonín Staněk. Za nejdůležitější témata, u nichž hodlá hledat podporu napříč spektrem parlamentních stran, označil primátor přípravu protipovodňových opatření v centru Olomouce a chystanou stavbu tzv. Východní tangenty, která by měla ulehčit severovýchodní části Olomouce.

„I pro Olomoucký kraj se problematika dopravy a dopravní obslužnosti řadí mezi nejpalčivější témata,“ shodl se při jednání hejtman Ladislav Okleštěk a poukázal na připravovanou novelu zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury, která by mohla pomoci právě při přípravě stavby východního obchvatu Olomouce. „Cílem má být zlepšení efektivity procesu přípravy a výstavby klíčových liniových staveb dopravní infrastruktury,“ objasnil poslanec a městský zastupitel Milan Feranec.

V souvislosti se stavbou Východní tangenty se účastníci diskuse, Vojtěch Pikal a Zuzana Majerová Zahradníková, zajímali zejména o dopady stavby Východní tangenty pro obyvatele žijící v městských částech Chválkovice, Svatý Kopeček a Droždín.

K další debatě o prioritách v konkrétních oblastech veřejného dění kraje i ve města se hodlají zástupci politických stran vrátit i v dalších měsících. „Jsem přesvědčen, že dokážeme najít v mnoha oblastech synergii,“ uzavřel jednání primátor Antonín Staněk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Procházka (ANO): Užijme si předvánoční atmosféru doma se svými blízkými

21:24 Procházka (ANO): Užijme si předvánoční atmosféru doma se svými blízkými

S ohledem na zhoršující se epidemickou situaci a platná nařízení vlády ruší městský obvod Plzeň 3 ku…