Primátor Staněk: Profesor Drahoš bude velmi silným kandidátem

04.11.2017 15:17 | Zprávy
autor: PV

O budoucnosti Evropské unie, zahraniční orientaci České republiky a dalších tématech diskutoval na olomoucké radnici prezidentský kandidát Jiří Drahoš s primátorem Antonínem Staňkem a jeho náměstkem Martinem Majorem. V Olomouci Jiří Drahoš navštívil také Univerzitu Palackého.

Primátor Staněk: Profesor Drahoš bude velmi silným kandidátem
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Olomouce doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D. (ČSSD)

„Olomouc jsem navštívil mnohokrát, naposledy jsem ve funkci předsedy Akademie věd přednášel v Pevnosti poznání. Vždy jsem vnímal, že právě Olomouc je historickým centrem Moravy, nikoliv Brno nebo Ostrava,“ uvedl Jiří Drahoš.

Kandidát na prezidenta navštěvuje od června postupně všechny regiony České republiky, kde vlastních slov byl už asi na osmdesáti místech. S hostiteli se shodl například nutnosti trvat na zakotvení České republiky ve středu Evropy i na její zahraničněpolitické orientaci na západ. Hovořilo se také o potřebě kultivovat českou politickou debatu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Katerina​ Demetrashvili byl položen dotaz

Myslíte, že NATO skončí?

Myslíte, že může fungovat bez USA? A kdyby skončilo, nemyslíte, že to vyvolá třetí světovou válku, protože už řada zemí včetně nás nebude mít ochranu, čehož určitě bude chtít třeba Putin využít? A máme vůbec na to, se případně ubránit bez NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodní: Vláda má šanci prosadit celostátní referendum

18:09 Svobodní: Vláda má šanci prosadit celostátní referendum

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k celostátnímu referendu