Primátor Svoboda: Hlavní město prověřilo protipovodňovou ochranu

09.10.2023 12:12 | Tisková zpráva

Magistrát hl. m. Prahy při svém každoročním cvičení výstavby mobilních prvků protipovodňové ochrany prověřil na Zbraslavi připravenost na případnou povodeň ve spolupráci se Správou služeb hl. m. Prahy a složkami IZS. O víkendu postavili hasiči, a členové Aktivních záloh Armády ČR mobilní hrazení o délce přes 250 metrů.

Primátor Svoboda: Hlavní město prověřilo protipovodňovou ochranu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda

Cvičná výstavba mobilních prvků protipovodňové ochrany hl. m. Prahy se uskutečnila v ulicích K Přehradám, U Loděnice a Žitavského. V ulici U Loděnice byla provedena čerpací zkouška na povodňovém čerpacím místě. Všechny úseky výstavby mobilního hrazení byly stavěny najednou z důvodu urychlení cvičení s ohledem na dobu jeho konání v obydlené oblasti.

„Jak už jsem několikrát zdůraznil, protipovodňovou ochranu Prahy a jejích obyvatel bereme mimořádně vážně. Proto jsou nutná i pravidelná cvičení, jako je toto na Zbraslavi. Po záplavách z předchozích desetiletích musíme být na tuto hrozbu lépe připraveni,“ uvedl primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

Zároveň se uskutečnilo cvičení na Operačním středisku Krizového štábu hl. m. Prahy, Operačním středisku Správy služeb hl. m. Prahy a operačních střediscích složek IZS. Před zahájením samotného cvičení byl cvičně svolán Krizový štáb hl. m. Prahy.

Celková délka mobilního hrazení v této oblasti je 256,5 metru a výška 1,15 až 6,2 metru. Celkem čítá 989 kusů hradidel, 75 kusů slupic, 37 kusů podpěr a 172 stahovacích tyčí s celkovou hmotností téměř 30 tun.

Cvičení výstavby mobilních prvků protipovodňové ochrany hlavního města Prahy se konají pravidelně již od roku 2005.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodní: Dražší bude vše, nejen palivo

22:01 Svobodní: Dražší bude vše, nejen palivo

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k českému Green Dealu vlády Petra Fialy