Primátor Svoboda: Když se pískne, tak prostě hasič jede. To je nutné maximálně obdivovat

29.05.2023 12:04 | Tisková zpráva

Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí. Zavítal také do Klánovic, kde se seznámil s projektem výstavby nového objektu pro Integrovaný záchranný systém (IZS). Součástí jeho programu byla také bezpečnostní problematika, kterou má v gesci.

Primátor Svoboda: Když se pískne, tak prostě hasič jede. To je nutné maximálně obdivovat
Foto: Hana Brožková
Popisek: Primátor Bohuslav Svoboda

Návštěvu Klánovic zahájil Bohuslav Svoboda neformálním setkáním se starostkou Alenou Kolovrátkovou. Na úřadu spolu probírali historii Klánovic, současné problémy této městské části i budoucí plány na její rozvoj.

„Klánovice se za těch téměř padesát let, co jsou přičleněny k Praze, staly významnou součástí hlavního města. Jsou oblíbenou destinací k bydlení a i díky vedení této městské části je tu příjemné žití,“ uvedl primátor Bohuslav Svoboda.

Primátor, v jehož gesci je i bezpečnostní politika, se v Klánovicích seznámil s projektem výstavby nového objektu pro Integrovaný záchranný systém. Poté se zúčastnil předání nového hasičského vozu Tatra CAS 30, přítomni byli i ředitel Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy Luděk Prudil, poslanec Vladimír Balaš, starosta Městského sdružení hasičů hl. m. Prahy Martin Wagner a obchodní ředitel THT Polička Martin Baláš.

„Když se pískne, tak prostě hasič jede. A to je skutečnost, kterou je nutné maximálně obdivovat, ale také maximálně podporovat. A právě podpora hasičů jak tady v Klánovicích, tak v celé Praze, je jednou z našich priorit,“ řekl při předání vozu Bohuslav Svoboda.

„Městská část Praha-Klánovice naše dobrovolné hasiče podporovala v minulém období a my v tom budeme pokračovat, protože si uvědomujeme, jak důležití pro nás všechny jsou,“ dodala starostka Alena Kolovrátková.

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Hesla usmívajícího se premiéra nad hroutící se zemí

12:14 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Hesla usmívajícího se premiéra nad hroutící se zemí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rétorice vlády Petra Fialy.