Primátor Svoboda: Na Plavskou se vracejí řidiči i cyklisté

5. 12. 2020 22:24

Kompletní rekonstrukce frekventované komunikace Plavská v úseku od ulice Jaselská po Nové Roudné byla dokončena v předstihu o více než dva týdny.

Primátor Svoboda: Na Plavskou se vracejí řidiči i cyklisté
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda (ANO)
reklama

V úterý 1. prosince 2020 se na místě uskutečnilo slavnostní zahájení provozu za účasti hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby, primátora Jiřího Svobody, představitelů kraje, města a zástupců zhotovitele.

„Rekonstrukci komunikace za téměř 33 milionů zajistil kraj, město hradilo výstavbu osvětlené cyklostezky, chodníků, veřejného osvětlení i zastávek MHD v ulici V. Nováka, celkem tedy za více než 10 milionů korun. Nová silnice a cyklostezka výrazně zvýší bezpečnost občanů, kteří tudy procházejí nebo projíždějí,“ uvedl primátor Jiří Svoboda.

Dřívější uvedení do provozu se dotýká jak návratu automobilového provozu, tak  obnovení linek MHD a dálkových autobusů. „Rekonstruovaný úsek budou řidiči moci využívat od středy 2. prosince, a to včetně městské hromadné dopravy, která se vrátí do své původní trasy počínaje prvním ranním spojem. Po dobu výstavby byla veškerá doprava svedena na objízdné trasy, a to negativně ovlivnilo hustotu provozu v ulicích Rožnova a na Lidické. Nyní se už dopravní situace výrazně zlepší,“ dodává primátor Jiří Svoboda s tím, že nová cyklostezka, po které mohou chodit i pěší, vede od Roudného k hranici pozemku jiného vlastníka. V tomto místě se zužuje a dále pokračuje jako bezpečnostní pruh podél Plavské. Dlouhá je 880 metrů a dalších 120 metrů má bezpečnostní pruh.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Každý IT systém má nějaké porodní bolesti

21:28 Premiér Babiš: Každý IT systém má nějaké porodní bolesti

Přepis nedělního komentáře na facebookovém profilu k uplynulému týdnu.