Primátor Wolf: Začíná rekonstrukce tří domů na Masarykově náměstí

24.10.2020 16:50

V Karviné byla předáním stavby zhotoviteli (Metrostav a.s.) zahájena rekonstrukce tří domů na Masarykově náměstí v historickém jádru Fryštátu. Zrekonstruované domy nabídnou byty a prostory pro podnikání. Práce mají trvat jeden rok.

Primátor Wolf: Začíná rekonstrukce tří domů na Masarykově náměstí
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Město odkoupilo tři domy na Masarykově náměstí od soukromého vlastníka v roce 2017. Následující tři roky trvala projekční činnost a celá řada souvisejících jednání. „Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se na celé přípravě podíleli, od zaměstnanců úřadu přes projektanty, památkový ústav a další organizace. Díky nim může dlouho očekávaná rekonstrukce začít. Samotná stavba by měla trvat rok, takže věřím tomu, že do roka a do dne tady budeme mít tři krásné domy na náměstí,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Na rekonstrukci domů poskystl dotaci ve výši 50 milionů korun Moravskoslezský kraj. „Věděli jsme, že cena rekonstrukce bude docela vysoká, proto jsme hledali různé dotační tituly. Jsem rád, že nám s financováním pomohl Moravskoslezský kraj. Celková cena rekonstrukce domů je někde kolem 78,5 milionů korun bez DPH. Projekční cena byla 104 milionů, takže se nám tuto investici podařilo dobře vysoutěžit,“ dodává primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Stavební práce na rekonstrukci tří hisoricky cenných objektů budou nejprve zahájeny uvnitř budov. „Zhotovitel nám předloží konkrétní harmonogram, podle kterého bude postupovat. Víme, že musí začít sanací sklepních prostorů, probíhat budou i bourací práce,“ říká vedoucí Odboru majetkového karvinského magistrátu Helena Bogoczová.

V zrekonstruovaných domech budou nebytové prostory, byty, ale také kulturní zázemí. „V rohovém domě s číslem popisným 33 budou čtyři byty a jeden nebytový prostor. Uvítali bychom tam občerstvení, zdravou stravu, prostě něco takového, co v nabídce chybí. V prostředním domě bude městské informační centrum a kulturní zázemí pro neziskové organizace. Ve třetím domě vyrostou nebytové prostory v přízemí a dva pěkné větší byty v druhém nadzemním podlaží,“ upřesněnuje využití domů po rekonstrukci primátor města Jan Wolf (ČSSD).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mihola (KDU-ČSL): Čtyři dny učte a pátý den choďte na fakultu

22:55 Mihola (KDU-ČSL): Čtyři dny učte a pátý den choďte na fakultu

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 1. prosince 2020 ke změně zákona o pedagogických pracovnící…