Primátor Zámečník: Nabídka na farmářských trzích se bude průběžně měnit podle ročního období

23.03.2019 7:37

S příchodem jara se k radnici vrátily farmářské trhy

Primátor Zámečník: Nabídka na farmářských trzích se bude průběžně měnit podle ročního období
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Jaroslav Zámečník - liberecký zastupitel
reklama

Symbolicky na první jarní den odstartovala letošní sezona městských farmářských trhů u radnice, respektive „u vodotrysků“ před OC Plaza. Tržnice s průměrně 15 stánky bude otevřená každý čtvrtek v době od 7.30 do 14.00 hodin.

Zahájení sezony farmářských trhů si nenechal ujít ani primátor Liberce Jaroslav Zámečník. „Rád bych pozval všechny Liberečany, ať se na naše trhy určitě přijdou podívat. Nabídka je zajímavá a navíc se bude průběžně měnit podle ročního období," konstatoval primátor.

Návštěvníci trhů se mohou těšit na osvědčené prodejce, kteří nabídnou čerstvou ovoce a zeleninu, pečivo, maso s uzeniny, sýry, koření a spoustu dalšího zboží.

Městská tržnice byla obnovena na jaře 2017 na tradičním místě v Kostelní ulici. Zájem návštěvníků ale postupně opadal a vše nasvědčovalo tomu, že trhy potřebují atraktivnější místo. Loni na podzim se proto tržnice přestěhovala před OC Plaza, kudy denně projde mnohonásobně více lidí. A výsledek předčil očekávání.

„Spousta kolemjdoucích si trhy projde, a když je něco zaujme, tak si nakoupí a jdou dál. To se na původním místě moc nedělo, lidé tam buď cíleně přišli, nebo ne. A vyšší zájem jde samozřejmě ruku v ruce s pestřejší nabídkou. V Kostelní ulici čítala tržnice kolem osmi prodejců, zatímco před Plazou jsme v průměru na patnácti,“ konstatoval Ondřej Červinka z městské firmy Elset, která má farmářské trhy na starost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Teď to budou tři týdny pekla

15:11 Premiér Babiš: Teď to budou tři týdny pekla

Přepis každotýdenního reportu 'Čau lidi' premiéra Andreje Babiše.