Primátor Žbánek: Budoucnost metropolitní spolupráce znamená víc peněz

17. 2. 2019 21:29

Spolupracovat a získat pro svá města víc. O spolupráci v rámci metropolitních oblastí a o využití integrovaných teritoriálních investic jednali představitelé velkých měst na konferenci v Kuřimi. Zúčastnil se jí také primátor Olomouce Mirek Žbánek.

Primátor Žbánek: Budoucnost metropolitní spolupráce znamená víc peněz
Foto: anoolomouc.cz
Popisek: Miroslav Žbánek

Účastníci konference řešili problematiku spolupráce měst a obcí v rámci metropolitních aglomerací. Do diskuse se aktivně zapojil i primátor Mirek Žbánek, který potvrdil výhodnost vzájemné spolupráce. „Zároveň bych ale chtěl varovat před přílišnou byrokratizaci celého procesu. Spolupráci v metropolitních oblastech beru jako praktický nástroj, který pomůže společně řešit problémy, před něž nás staví praktická situace,“ uvedl na konferenci primátor Žbánek. Dodal, že fungující spolupráci se města stále učí.

Spolupráce v rámci Olomoucké aglomerace je zásadní pro rozvoj trojměstí Olomouce, Prostějova či Přerova, která ale zasahuje i území Mohelnicka či Hranicka a nyní je využívána v rámci čerpání fondů Evropské unie. Primátor Mirek Žbánek sdělil, že příprava města na nové programové období Evropské unie 2021-2027 a užší spolupráce měst a obcí v rámci Olomoucké aglomerace představuje jeden ze základních pilířů a cílů programového prohlášení Rady města Olomouce.

Konferenci zorganizovalo společně statutární město Brno, Svaz měst a obcí, Jihomoravský kraj a Ministerstvo pro místní rozvoj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

10:08 Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

Jednoznačně odsuzuji invazi Turecka na svrchovaném území Syrské arabské republiky. Agrese je namířen…