Primátor Žbánek: Olomouc mezi prvními přijala standardy modrozelené infrastruktury

27.10.2021 9:32 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k dopravě v Olomouci.

Primátor Žbánek: Olomouc mezi prvními přijala standardy modrozelené infrastruktury
Foto: anoolomouc.cz
Popisek: Miroslav Žbánek

Jedním z důležitých témat, o kterých se na magistrátu bavíme, je stále rostoucí důraz na standardizaci městské infrastruktury, její inovaci a přesun do 21. století. A to zejména v souvislosti s přijímanými normami, které tady dlouhá léta chyběly.

Olomouc jako jedno z prvních měst přijala standardy modrozelené infrastruktury, a stále častěji se bavíme také o komplexním propojení dopravy ve veřejném prostoru. Respektive o tom, abychom v rámci PUMMO zajistili komfortní a bezpečný pohyb pro všechny účastníky silničního provozu, což mimo jiné znamená také instalaci standardizovaných bezpečnostních prvků. V rámci veřejných prostranství se pak zabýváme také standardizací městského mobiliáře a v případě kolejové dopravy zase její modernizací s ohledem na optimalizaci nákladů a dodržování přísných hygienických a hlukových standardů. Zkrátka slovo „standard“ u nás rezonuje stále častěji.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…