Primátor Žbánek: Olomouc mezi prvními přijala standardy modrozelené infrastruktury

27.10.2021 9:32 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k dopravě v Olomouci.

Primátor Žbánek: Olomouc mezi prvními přijala standardy modrozelené infrastruktury
Foto: anoolomouc.cz
Popisek: Miroslav Žbánek

Jedním z důležitých témat, o kterých se na magistrátu bavíme, je stále rostoucí důraz na standardizaci městské infrastruktury, její inovaci a přesun do 21. století. A to zejména v souvislosti s přijímanými normami, které tady dlouhá léta chyběly.

Olomouc jako jedno z prvních měst přijala standardy modrozelené infrastruktury, a stále častěji se bavíme také o komplexním propojení dopravy ve veřejném prostoru. Respektive o tom, abychom v rámci PUMMO zajistili komfortní a bezpečný pohyb pro všechny účastníky silničního provozu, což mimo jiné znamená také instalaci standardizovaných bezpečnostních prvků. V rámci veřejných prostranství se pak zabýváme také standardizací městského mobiliáře a v případě kolejové dopravy zase její modernizací s ohledem na optimalizaci nákladů a dodržování přísných hygienických a hlukových standardů. Zkrátka slovo „standard“ u nás rezonuje stále častěji.

A jedním z našich klíčových úkolů je dohlédnout na to, že při aplikaci standardizovaných řešení ve veřejném prostoru budou do praxe zaváděny také nové technologické poznatky z nejrůznějších oborů. V dnešní době už nestačí standardní stavařina, jako město chceme, aby se ve veřejné infrastruktuře objevila přidaná hodnota v podobě inovací a moderních řešení vhodných pro toto století 

Přesně to jsem řekl dnes také účastníkům konference Dopravní stavby v projektu a realizaci, kterou v Olomouci pořádá Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků. Právě oni se totiž podílejí na výstavbě veřejné infrastruktury a tím pádem i budoucí podobě našeho města. A je důležité, abychom byli na stejné vlně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku