Primátor Žbánek: Olomouc mezi prvními přijala standardy modrozelené infrastruktury

27.10.2021 9:32 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k dopravě v Olomouci.

Primátor Žbánek: Olomouc mezi prvními přijala standardy modrozelené infrastruktury
Foto: anoolomouc.cz
Popisek: Miroslav Žbánek

Jedním z důležitých témat, o kterých se na magistrátu bavíme, je stále rostoucí důraz na standardizaci městské infrastruktury, její inovaci a přesun do 21. století. A to zejména v souvislosti s přijímanými normami, které tady dlouhá léta chyběly.

Olomouc jako jedno z prvních měst přijala standardy modrozelené infrastruktury, a stále častěji se bavíme také o komplexním propojení dopravy ve veřejném prostoru. Respektive o tom, abychom v rámci PUMMO zajistili komfortní a bezpečný pohyb pro všechny účastníky silničního provozu, což mimo jiné znamená také instalaci standardizovaných bezpečnostních prvků. V rámci veřejných prostranství se pak zabýváme také standardizací městského mobiliáře a v případě kolejové dopravy zase její modernizací s ohledem na optimalizaci nákladů a dodržování přísných hygienických a hlukových standardů. Zkrátka slovo „standard“ u nás rezonuje stále častěji.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.