Primátorka Palkovská: V Třinci se jednalo o důležitých projektech v kraji

06.09.2019 19:06

Třinecká radnice v úterý 3. září 2019 hostila výjezdní zasedání Řídicího výboru ITI ostravské aglomerace, který v Třinci jednal o významných projektech, jak za podpory evropských fondů zvýšit kvalitu života obyvatel měst a obcí v našem kraji.

Primátorka Palkovská: V Třinci se jednalo o důležitých projektech v kraji
Foto: archiv starostky
Popisek: Třinecká starostka Věra Palkovská

Na programu bylo schvalování projektových záměrů, které žádaly o dotaci na podporu zájmového vzdělávání a modernizace regionálních silnic. Na jednání výboru do Třince dorazil také hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a primátor Ostravy Tomáš Macura.

Co znamená zkratka ITI? Pod těmito písmeny se skrývá Integrovaná teritoriální investice, což v praxi znamená nástroj, díky kterému je možné z evropských prostředků podpořit významné akce napříč více operačními programy v předem definovaném území. V našem kraji jde o území ostravské aglomerace, které čítá 124 obcí včetně Třince, ve kterých žije zhruba 966 900 obyvatel. Na základě vymezené strategie je na významné projekty vyčleněno 6,5 mld. Kč, které by měly být rozděleny především v oblastech podpory zaměstnanosti, podnikání a zlepšení kvality prostředí.

„Považuji si, že se Řídicí výbor sešel tentokrát v Třinci a zvlášť že proběhl za účasti pana hejtmana. Jednání výboru se zpravidla konají na Magistrátu města Ostravy, ale bylo mi řečeno, že až se stane Třinec statutárním městem, proběhne u nás výjezdní zasedání,“ uvedla primátorka Věra Palkovská, která je zároveň členkou Řídicího výboru ITI.

Naše město a některé třinecké organizace patří v rámci ITI mezi úspěšné příjemce dotací a díky nim se už podařilo modernizovat některé silnice II. a III. třídy, rekonstruovat odborné učebny na základních i středních školách a pořídit do nich moderní vybavení.

„Třinec byl jako místo jednání Řídicího výboru ITI vybrán s ohledem na úspěšnou realizaci projektů v tomto regionu a také s cílem seznámit členy výboru s nejvýchodnější částí ostravské aglomerace,“ dodal vedoucí oddělení strategie statutárního města Ostravy Jiří Hudec.

Členy Řídicího výboru jsou zástupci největších měst v regionu, zástupci menších obcí, zástupce kraje, vysokých škol, významných zaměstnavatelů i neziskového sektoru. Výbor se schází zhruba 5x ročně.

Více informací o ITI ostravské aglomerace najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: Rozpočet je navýšen kvůli programu dostupného bydlení v obcích

4:33 Ministryně Dostálová: Rozpočet je navýšen kvůli programu dostupného bydlení v obcích

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes předložila vládě návrh rozpočtu Státního fondu roz…