Primátorka Vaňková: Chci věřit tomu, že šlo skutečně o výjimečný exces jedince

22.09.2023 21:02 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k napadení školačky v Brně.

Primátorka Vaňková: Chci věřit tomu, že šlo skutečně o výjimečný exces jedince
Foto: Daniela Černá
Popisek: Primátorka Brna Markéta Vaňková

Možná byste uměli najít lepší slova, ale sama nevím, jak popsat změť pocitů nad napadením bezbranné školačky. Jak vyjádřit zděšení, pobouření a následný strach z toho, že za bílého dne na ulici plné lidí může dojít k tak bezprecedentnímu ohrožení, jehož terčem je navíc dítě? V tuto chvíli pevně doufám, že zraněná dívka se co nejdřív uzdraví, a to i po psychické stránce, protože ani to nebude mít jednoduché. Stejně tak chci věřit tomu, že šlo skutečně o výjimečný exces jedince. Každopádně velké uznání a poděkování patří duchapřítomným kolemjdoucím, kteří zabránili bez ohledu na vlastní nebezpečí možná ještě větší tragédii, a strážníkům a policistům za profesionální zásah.

Dneškem počínaje budou po domluvě s panem ředitelem Městské policie Brno u vybraných školu posíleny hlídky a na základě výsledků vyšetřování pak probereme společně i s představiteli státní policie, jestli je vůbec možné podobným útokům zabránit a jestli lze přijmout nějaká další opatření.

reklama

autor: PV

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lang (ANO): Jaká je příjmová horní hranice únosnosti ČR z hlediska příjmu dalších osob?

13:09 Lang (ANO): Jaká je příjmová horní hranice únosnosti ČR z hlediska příjmu dalších osob?

Projev na 82. schůzi Poslanecké sněmovny 1. prosince 2023 k opatřením, souvisejícím s ozbrojeným kon…