Primátorka Vaňková: Pavilon G2 pro provoz očkovacího centra bude k dispozici, dokud bude třeba

06.05.2021 10:46

V očkovacím centru na brněnském výstavišti aplikují 100 000. vakcínu

Primátorka Vaňková: Pavilon G2 pro provoz očkovacího centra bude k dispozici, dokud bude třeba
Foto: archiv primátorky
Popisek: Primátorka Brna Jana Vaňková (ODS)
reklama

Stotisící vakcínu by měli během středy 5. května nebo čtvrtka 6. května aplikovat zdravotníci ve Velkokapacitním očkovacím centru na brněnském výstavišti. Doposud zde očkovali zhruba 1 700 lidí denně, od tohoto týdne centrum zvýšilo kapacitu na 3 000 lidí za den.

Anketa

Komu víc věříte?

hlasovalo: 14641 lidí

„Brněnské očkovací centrum se stalo díky spolupráci města Brna a Fakultní nemocnice Brno vzorem pro očkovací centra v celé republice. Všichni už chceme mít klid. Jediná cesta, jak udělat za koronovirem tečku, je jít se očkovat. U nás v kraji jsme připraveni. Máme kapacitu až 350 tisíc lidí za měsíc,“ uvedl jihomoravský hejtman Jan Grolich. Při příležitosti píchnutí jubilejní 100 000. vakcíny předal hejtman Grolich pracovníkům očkovacího centra malý symbolický dárek plný vitamínů – lahev krajského jablečného moštu.

„Mám opravdu hodně reakcí od našich starších občanů či od jejich rodinných příslušníků na fungování očkovacího centra v areálu brněnských veletrhů a všechny jsou kladné. Oceňují komfort v podobě parkování i vstupu od MHD, rychlost celého procesu, a především velmi vlídný přístup veškerého personálu – ať už dobrovolníků, nebo profesionálů z Fakultní nemocnice Brno. Když k tomu přidám to, že na vakcínu na výstavišti nemusí konkrétní věkové skupiny téměř čekat, za což patří poděkování všem, kteří koordinují dodávky na jižní Moravě, vše funguje výborně. Chci zdůraznit, že dokud to bude zapotřebí, tak prostory pavilonu G2 pro provoz očkovacího centra budou z naší strany k dispozici,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na výstavišti funguje centrum od pondělí do neděle od 7:00 do 15:00. Pracuje tam personál z Fakultní nemocnice Brno, ale také praktičtí nebo ambulantní lékaři a dobrovolníci.

„Pro Fakultní nemocnici Brno bylo otevření tak velkého očkovacího centra obrovskou výzvou a zkušeností. Cením si toho, že máme tak schopný a obětavý personál, který dokázal zvládnout nápor covidových pacientů v nemocnici a zároveň očkovat tisíce lidí tady na brněnském výstavišti. Moc děkuji všem, kteří se k výzvě postavili čelem, zejména Emergency Medical Teamu, který společně s Oddělením krizové připravenosti nese odpovědnost za chod očkovacího centra a podle spokojenosti očkovaných to dělá opravdu dobře, stejně tak i všem lékařům, sestřičkám, farmaceutům a dobrovolníkům, kteří odvádějí skvělou práci,“ doplnil zdravotnický náměstek FN Brno Ondřej Ludka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Vondrák: Pět desítek úředníků pomáhalo s registrací k očkování

7:33 Hejtman Vondrák: Pět desítek úředníků pomáhalo s registrací k očkování

Krajská telefonní infolinka obsloužila během pěti měsíců svého fungování skoro 29 tisíc hovorů.