Procházka (ANO): Ledové sochy jsou už zase volně přístupné

16.02.2021 9:03

Milovníci ledového umění, kteří se přišli podívat v neděli odpoledne na ledové skvosty umístěné na náměstí Republiky v okolí soch Spejbla Hurvínka, se zřejmě podivili, když celou výstavu shledali uzavřenou modrobílou vytyčovací páskou, která znemožňovala prohlídku zblízka.

Procházka (ANO): Ledové sochy jsou už zase volně přístupné
Foto: archív autora
Popisek: David Procházka, Radislav Neubauer, Radovan Škarda,
reklama

„Před třetí hodinou odpolední přijala městská policie hlášení, že na náměstí Republiky u ledových soch dochází k porušování vládních nařízení. Hlídky městské policie řešily upozorňováním nedodržování rozestupů, shlukování a nenasazené roušky. Na místě byli také státní policisté. Situace byla už taková, že upozornění již nebyla dostačující, proto byla telefonicky kontaktována zodpovědná osoba.  Ta se nemohla dostavit včas, proto s ní bylo telefonicky domluveno, že hlídky zabrání přestupkovému jednání samy a to tak, že za asistence PČR tyto ledové sochy uzavřely vytyčovací páskou se zákazem vstupu,“ uvedla Jana Pužmanová z Městské policie Plzeň.

Ostatní lidé byli z prostoru, kde byl vstup zakázán, vykázáni. Všichni lidé, kteří se v tu dobu nacházeli na místě, byli upozorněni na přestupková jednání.

Na místo se rovněž dostavil i organizátor výstavy Lukáš Toušek z ICE FACTORY, s.r.o., který pak všechny sochy zakryl.

„Byl jsem v tu chvíli asi 20 km od Plzně, kdy jsem přijal telefonní hovor, že kolem soch je spoustu lidí bez roušek a jsou porušována vládní nařízení. Proto jsem hned přijel a opáskované sochy přikryl krabicemi. Dnes je páska už odstraněna a sochy jsou volně přístupné. Nečekal jsem, že bude o výstavu takový enormní zájem a prosím všechny návštěvníky, aby respektovali všechna opatření a také nesahali na sochy,“ říká Lukáš Toušek.

Po nuceném vykázání lidí z prostotu ještě hlídky na místě minimalizovaly počet osob a situaci ještě chvilku monitorovaly.

„Chtěl bych všechny návštěvníky této unikátní výstavy moc poprosit, aby se chovali ohleduplně nejen k sobě a ostatním, ale také k vystaveným exponátům. Zajištění této akce si vyžádalo velké úsilí mnoha lidí, zejména pak organizátora a byla by velká škoda, abychom nedodržováním protiepidemických opatření o tuto nádhernou akci přišli,“ dodává k této události David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Vyváženost veřejnoprávních médií není vždy naplňována

19:33 Filip (KSČM): Vyváženost veřejnoprávních médií není vždy naplňována

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny dne 14. 4. 2021 k návrhu poslanců Vojtěcha Filipa, Stanisla…