Procházka (ANO): Na Borech přibudou parkovací stání, přípravné práce začnou už v březnu

02.03.2023 10:01

Více než padesát nových parkovacích stání vznikne v ulici Edvarda Beneše na Borech podél Fakultní nemocnice Plzeň.

Procházka (ANO): Na Borech přibudou parkovací stání, přípravné práce začnou už v březnu
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Současně se na tomto místě zrekonstruují chodníky, dojde také ke změně veřejného osvětlení a přeložce kabelů. Na místo 28 stávajících stromů, které musí automobilům ustoupit, se vysadí 31 nových. 

Anketa

Je dobře, že ANO a SPD chtějí ve Sněmovně obstruovat kvůli snížení valorizace důchodů?

96%
2%
hlasovalo: 31590 lidí

„S nedostatkem parkovacích míst se dlouhodobě potýká v podstatě celá Plzeň. Ve třetím městském obvodu se snažíme každým rokem jejich počet navyšovat. Jako první se v letošním roce realizuje celkem 52 parkovacích stání v ulici Edvarda Beneše v úseku od Stehlíkovy ulice po ulici 17. listopadu,“ uvádí starosta MO Plzeň 3 David Procházka.  

Projektovou dokumentaci nechala zpracovat Správa veřejného statku města Plzně. Ve stejném úseku je navržena také rekonstrukce současného chodníku a vjezdů do areálu nemocnice.

Před zahájením stavebních prací je nutné zajistit vykácení osmadvaceti stromů, konkrétně jde o Pajasan žlaznatý. Kácení se uskuteční v době vegetačního klidu v předpokládaném termínu mezi 7. a 31. březnem 2023. Jedná se o stromy s defektem, jejichž kořenový systém je narušený a jsou tak potencionálně nebezpečné pro kolemjdoucí. Po dokončení prací je nahradí jedenatřicet nově vysázených jilmů.

Stavební práce si vyžádají přeložku veřejné komunikační sítě, pod navrženým parkovacím pruhem totiž nyní vedou telekomunikační kabely.

„V souvislosti s parkovacími místy dojde také ke zrušení stávajícího veřejného osvětlení, které se nachází v místech budoucích stání. Lampy se přesunou na trakční vedení na druhé straně vozovky. Samotná realizace parkovacího pruhu by měla začít od 1. července, hotovo by pak mělo být do konce letošního roku,“ dodává 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Ukrajinec zmlátil českého mladíka tak, že ochrnul

6:22 Okamura (SPD): Ukrajinec zmlátil českého mladíka tak, že ochrnul

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k násilí spáchaném občanem Ukrajiny.