Procházka (ANO): Obvod zahájil první jarní seč

07.05.2020 8:39

V souvislosti s péčí o životní prostředí začala v centrálním plzeňském obvodu první jarní seč travnatých ploch.

Procházka (ANO): Obvod zahájil první jarní seč
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Obvod reaguje na aktuální klimatické podmínky, vegetační stav a výšku trávy, lokalitu a potřeby občanů a také na dlouhodobý výhled počasí. Jelikož tráva začíná přerůstat a zároveň se blíží i sezóna klíšťat, je sečení travnatých ploch nyní na většině zastavěných území nezbytné.

„V pondělí 4. května jsme zahájili první seč, která bude trvat do konce měsíce května.  Následující seče pak budeme řešit operativně dle potřeby tak, aby tráva nebyla přerostlá. Ještě před několika lety jsme prováděli až šest sečí za rok, s přibývajícím suchem seče omezujeme a požadujeme i sekání se zvýšeným pojezdem. Naštěstí máme s firmami dohodnuty taková pravidla, že tráva nemusí být sekána pravidelně a seče zadáváme jen podle jejího stavu a klimatických podmínek“ informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Oproti vlhkým jarům a létům před několika lety není potřeba takové množství sečí a je tedy možné prodloužit lhůtu pro provedení prací. Pokyny k dalším sečím budou vydávány dle aktuálního stavu počasí a výšky travního porostu.

„Pro naše občany je myslím dobrou zprávou prodloužení lhůt, které firmám na práci poskytujeme, neboť jejich prodloužením by firmy neměly dohánět práci o víkendech a svátcích a tedy by občany neměl ve dnech volna hluk sekaček obtěžovat.“ dodává David Procházka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Jak se to nemá dělat!

6:32 Konečná (KSČM): Jak se to nemá dělat!

Nedávno Česká televize přinesla informaci o dění kolem zámku v Novém Městě nad Metují, respektive př…