Procházka (ANO): Podzim znamená přípravu na ukončení sezóny dětských hřišť

09.10.2020 22:31

Také v podzimním období se pracovníci obvodního úřadu a také odborné firmy zaměřují na pravidelné prohlídky dětských herních prvků, a také se připravují na ukončení sezóny dětských hřišť, které má obvod na svém území v péči.

Procházka (ANO): Podzim znamená přípravu na ukončení sezóny dětských hřišť
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO
reklama

S blížící se zimou se řetězové houpačky, houpací hnízda a lanovky každoročně z dětských hřišť přes zimní sezonu nechali demontovat a do jara uskladnili. Důvodem byla vždy bezpečnost dětí, neboť povrch pod prvky v zimě namrzal a byl kluzký.

„V letošním roce jsme se vzhledem k mírným zimám rozhodli, že houpačky ponecháme. Budeme sledovat aktuální vývoj počasí a podle toho se rozhodneme, zda houpačky demontujeme, kdyby hrozilo nějaké riziko úrazů,“ informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

V posledních letech jsme si prostě zvykli, že mírné zimy, často i bez sněhu, začínají být tradicí. Vzhledem k této zkušenosti se plzeňský centrální obvod poprvé rozhodl pro toto řešení, které se bude týkat i mateřských školek.

„Stejným způsobem budeme postupovat i v obvodních mateřských školách, kde máme spoustu herních prvků. Pokud bude opět mírná zima, chceme dětem při venkovním pobytu dopřát radost z houpání,“ dodal Petr Baloun, I. místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

„Žádám všechny rodiče, aby dbali na zvýšenou pozornost při návštěvě dětských hřišť v zimním období a aby své návštěvy upravili podle povětrnostních podmínek. Jde především o bezpečnost dětí,“ doplnil David Procházka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Jak je možné, že mají stále někteří senioři důchod pod 14 tisíc?

7:29 Ministryně Maláčová: Jak je možné, že mají stále někteří senioři důchod pod 14 tisíc?

Komentář na facebookovém profilu k důchodům.