Procházka (ANO): Skvělá zpráva pro Plzeňany – Adventní trhy budou!

1. 12. 2020 10:01

V posledních dnech všichni s napětím očekávali, za jakých podmínek a zda vůbec budou moci proběhnout naše oblíbené Adventní trhy na náměstí Republiky.

Procházka (ANO): Skvělá zpráva pro Plzeňany – Adventní trhy budou!
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO
reklama

Na základě nedělních informací o rozvolňování protiepidemická opatření včera intenzivně jednali provozovatelé trhů s vedením Městského obvodu Plzeň 3 a nyní můžeme sdělit, doufáme, skvělou zprávu – Adventní  trhy budou!

„Jsem rád, že provozovatelé trhů i samotní trhovci přes obrovskou nejistotu i na základě našeho přání věnovali energii přípravě trhů a nedělní jednání tak již mohla proběhnout pouze ve smyslu, v jaké podobě, a s jakými opatřeními se trhy uskuteční. Věřím, že nutná omezení v podobě menšího počtu stánků, chybějícího programu i absence oblíbené zvonice si všichni vynahradíme skvělou předvánoční atmosférou. Proto, abychom si ji opravdu užili, naléhavě prosím návštěvníky trhů, aby dodržovali všechna platná hygienická a bezpečnostní opatření. Doufám, že i tak si trhy plnými doušky vychutnáme a s mnohými z vás se na trzích alespoň uvidíme,“ říká David Procházka, starosta Plzeňského centrálního obvodu

Adventní trhy budou probíhat od 5. do 23. prosince vždy od 10 do 20 hodin. K dispozici bude 85 stánků, což je zhruba 65 % obvyklého počtu, na který jsou Plzeňané zvyklí. Trhy nebudou ochuzeny ani o oblíbeného ponocného, který každý den odtroubí sedmnáctou a osmnáctou hodinu. 

„Veškeré teplé nápoje budeme prodávat s sebou v kelímku s víčkem a pochutiny jako palačinky, trdelníky, čertíky v lokši, párky či klobásy nebudeme podávat na táccích, jak jsou Plzeňáci zvyklí, nýbrž budou zabalené,“ informuje Jaroslav Strohschneider, organizátor trhů na náměstí Republiky. „Chtěl bych poděkovat vedení města i centrálního obvodu za obrovskou morální podporu v naší snaze trhy i tento rok zorganizovat,“ doplnil.

Na případné rozhodnutí o otevření trhů se čekalo do poslední možné chvíle, ale již v tuto chvíli se na plochu náměstí naváží stánky, aby se vše stihlo v termínu. Plzeň je tak jedním z mála měst, kde se Adventní trhy budou konat.

„Rozhodnutí, zda trhy pořádat či nepořádat, nebylo jednoduché a vnímám obrovské podnikatelské riziko jejich provozovatelů,“ sdělil Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3. „Proto jsem rád, že provozovatelům můžeme pomoci zakoupením vstupenek na velmi oblíbený kolotoč, kterými v rámci mikulášské nadílky obdarujeme děti v našich mateřských školkách,“ dodává.

Ještě před rozhodnutím o uspořádání trhů se jako první na základě společné dohody vedení města Plzně, biskupa plzeňského a vedení centrálního městského obvodu objevil na náměstí Republiky již v pátek tradiční plzeňský betlém. 

„Již úspěch jednání o spolufinancování betléma mne zalil optimismem a nadějí, která se nyní naplnila. Dobrá věc se podařila a my se všichni společně těšíme, že si vánoční atmosféru spolu s rodinami na trzích užijeme,“ doplnil Stanislav Šec, místostarosta MO Plzeň 3.

„Organizátorům trhů chceme vše usnadnit a maximálně pomoci, a proto na mimořádné Radě MO Plzeň 3 budeme jednat o krocích, kterými bychom pomoc naplnili.,“ prozradil Ondřej Ženíšek, místostarosta MO Plzeň 3.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Chceme rychlé, jednoduché, transparentní, digitální stavební řízení

13:42 Výborný (KDU-ČSL): Chceme rychlé, jednoduché, transparentní, digitální stavební řízení

Projev na 102. schůzi Poslanecké sněmovny 12. května 2021 k vládnímu návrhu stavebního zákona