Profant (Piráti): Selhala dozorčí rada Státního fondu dopravní infrastruktury

21.01.2020 16:44 | Zprávy
autor: PV

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny České republiky dne 21. ledna v návrhům na jednání

Profant (Piráti): Selhala dozorčí rada Státního fondu dopravní infrastruktury
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Profant

Vážení kolegové, vážení občané. Já bych navázal na svého předřečníka. Jistě jste slyšeli o zakázce na informační systém k prodeji dálničních známek. Státní fond dopravní infrastruktury vědomě obešel Centrum dopravních informačních systémů Ministerstva dopravy České republiky a zcela zbytečně dalo do podmínek prověrky. Tím a dalšími nekompetentními kroky zakázku velmi prodražilo až na výsledných 400 mil. korun jenom za ten software. A další stovky milionů má stát platit za prodejní místa. Celkově celá elektronická dálniční známka vychází dráž než papírová. Toto přiznává jak premiér Andrej Babiš, tak odborníci, například Tomáš Havriluk z Alza.cz. Premiér již za tuto nehoráznost odvolal ministra dopravy. Ale podle mě selhala také dozorčí rada Státního fondu dopravní infrastruktury. Podle mých informací vzala tento od začátku podezřelý projekt na vědomí na svém 132. zasedání 13. března 2019. Proto navrhuji bod: Odvolání dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury. Navrhuji tento bod zařadit na zítra 14.30 hodin, tedy jako první bod odpolední části jednání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.