Prokop (ANO): Kde v Praze stavět?

15.06.2022 11:15

Milí Pražané, vypozoroval jsem zajímavou věc. Zatímco s potřebou řešit nedostupnost bydlení souhlasí téměř každý, těch, kdo podporují zahájení rychlé a masivní výstavby bytů, je o poznání méně.

Prokop (ANO): Kde v Praze stavět?
Foto: Archiv O. Prokopa
Popisek: Ondřej Prokop, radní Prahy 11 za hnutí ANO

Často se ale během diskuse ukáže, že proti rozvoji Prahy vlastně vůbec nic nemají a na vině je poněkud nešťastné vyjadřování některých politiků a odborníků. V souvislosti se stavbou nových bytů se totiž často používá termín “zahušťování výstavby”, který je podle mého nešťastně zvolený a zavádějící. Navozuje totiž představu domů, natěsnaných na sebe tak, že si navzájem stíní a nevejde se mezi ně jediný strom nebo kousek trávníku, natož třeba dětské hřiště, a je pochopitelné, že v betonové pustině nikdo bydlet nechce.

Nepopírám, že podobná místa u nás i v zahraničí v minulosti vznikla. A dokonce ani nepopírám, že se tu a tam najde investor, který by v tomto trendu rád pokračoval. Za sebe ale můžu říct, že takovému “rozvoji” metropole budu vždycky hlasitě bránit a udělám všechno pro to, aby z realizace sešlo.

Drtivá většina developerů dnes ale naštěstí s obdobnými nápady nepřichází. Uvědomují si, jak velký vliv má naše prostředí na kvalitu života, a cílí proto na zástavbu nevzhledných proluk, areálů již neexistujících průmyslových podniků a dalších nevyužívaných míst, která potřebují pozvednout. Lokalit tohoto typu, na kterých by mohly vyrůst domy i pro tisíce lidí, je v hlavním městě stále dostatek, a já rád udělám všechno pro to, abychom jejich potenciálu využili.

Článek byl převzat z Profilu Ing. Ondřej Prokop

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Tragédie

Podle mě je za vaší podporoujen vypočítavost. Vybrali jste si porzatím 3 nejsilnější kandidáty, ale volí se jen jeden prezident. Jak to tedy chápat? Koho pak opravdu podpoříte? A nechybí vám mezi němi někdo, kdo by hájil pravicové hodnoty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peksa (Piráti): Orbán vystavuje maďarské ženy zbytečnému traumatu

14:36 Peksa (Piráti): Orbán vystavuje maďarské ženy zbytečnému traumatu

Komentář na facebookovém profilu k přístupu k potratům v Maďarsku.