Prokop (ANO): Kterak starosta Jiří Štyler vydírá své partnery a neplní sliby

03.07.2016 9:18

Po odvolání místostarosty Ladislava Kose (a dále pak i Šárky Zdeňkové) se hnutí ANO intenzivně snaží na Praze 11 vyjednat obnovení původní koalice pouze v jiném personálním složení s upravenými programovými body....

Prokop (ANO): Kterak starosta Jiří Štyler vydírá své partnery a neplní sliby
Foto: ANO 2011
Popisek: Ondřej Prokop, radní Prahy 11 za hnutí ANO 2011

Bohužel Hnutí pro prahu 11 obnovu původní koalice zarputile odmítá a trvá na nerealistickém novém uspořádání rady. Posledním jejich krokem bylo vydírací ultimátům, které v demokracii nemá příliš obdoby...Dne 24.5.2016 dostal klub zastupitelů hnutí ANO prostřednictvím svého předsedy Petra Jiravy ultimátum ve kterém Štyler deklaruje, že pokud hnutí ANO nepřistoupí na rekonstrukci rady ve variantě 4:4, k 9.6. odstoupí on i radní Lukeš.

 

Jak asi vidíte, dnes je 2.7.2016 a starosta Štyler se dále drží svého pohodlného křesla, velké pracovny, Superba s řidičem a pěkného platu zhruba 90 tisíc Kč. Hnutí ANO nepřistoupilo na vyděračské techniky Hnutí pro prahu 11 z jediného důvodu. Volební program Hnutí pro prahu 11 se dá shrnout do jednoho slova blokovat. K prosazení tohoto programu Hnutí pro prahu 11 stačí pouze polovina rady, tedy 4 hlasy, kterými jsou schopni pohodlně zablokovat cokoli konstruktivního. Kdežto hnutí ANO má v programu mnoho bodů, které chce prosadit. Například umírněný územní rozvoj, kde chceme zahájit stavbu například nové DPS / Domova důchodců, vybudovat pro občany jižního města nové sportoviště, rádi bychom zahájili přestavbu ubytovny Sandry a další a další body. K tomu nám po zkušenostech z uplynulého roku a půl pouze 4 hlasy nestačí.

Může po tomto činu ještě někdo starostovi Štylerovi a Hnutí pro prahu 11 věřit? Po tom co napíší na papír, že odstoupí, podepíší se, veřejně tuto výzvu vystaví a pak ji nedodrží?

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Náš úkol? Aby senioři mohli v klidu a pohodlí užívat podzimu života

22:02 KDU-ČSL: Náš úkol? Aby senioři mohli v klidu a pohodlí užívat podzimu života

Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni seniorů.