Prokop (ANO): Praha 11 pokračuje v projektu dostupného družstevního bydlení!

04.03.2021 16:05 | Zprávy
autor: PV

Milí sousedé, někteří z vás možná v minulých měsících zaznamenali magistrátní přetahovanou o projekt dostupného družstevního bydlení??, který vypracovala radní Hana Kordová Marvanová.

Prokop (ANO): Praha 11 pokračuje v projektu dostupného družstevního bydlení!
Foto: archiv O. Prokop
Popisek: Ing. Ondřej Prokop

Její návrh se nakonec podařilo schválit a jeden z družstevních domů by mohl vyrůst i u nás na “jedenáctce” . Projekt je prozatím ve fázi zvažování a já si velmi dobře uvědomuji jeho klady i citlivá místa. Nacházíme se v situaci obrovského deficitu bytů, který se v následujícím období bude spíše prohlubovat. Každý plán na výstavbu je proto cenný - a především pak ten, který přinese bydlení dostupné i finančně. Díky kooperaci, kdy městská část poskytne pozemky k výstavbě a družstvo tuto výstavbu následně zrealizuje, by se totiž pořizovací náklady snížily o přibližně třicet procent.Tento model výstavby nicméně počítá s tím, že zastavěné pozemky budou od městské části či města následně odkoupeny. Rozsáhlá realizace podobných projektů by vedla k úbytku obecních pozemků, který je nežádoucí a je v rozporu se současným vnímáním participace města na svém rozvoji.Každé rozšiřování již existující zástavby je také nutné řešit s ohledem na potřeby místních. Vyslechnout je, a tam, kde mohou mít pocit, že přicházejí zkrátka, nabídnout řešení, které vnímaná negativa vyváží.Oslovuje vás tento model bydlení Nebo byste dali spíš přednost městské nájemní výstavbě.

Článek, na který reaguji naleznete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Pithartův Návod na výrobu vůdce

8:03 Mašek (ANO): Pithartův Návod na výrobu vůdce

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k varovným slovům tehdejšího senátora Petra Pitharta.