Prokop (ANO): V Praze 11 bojujeme proti asociálním krokům místní radnice

07.06.2023 21:03 | Tisková zpráva

Rada městské části Praha 11 zvýšila nájemné o polovinu. To se mimo jiných dotkne místních lékařů, policistů, hasičů, učitelů a dalších nejdůležitějších profesí. Ale také seniorů, rodičů samoživitelů nebo zdravotně postižených, kterým se nájemné zvedne o jednu třetinu.

Prokop (ANO): V Praze 11 bojujeme proti asociálním krokům místní radnice
Foto: archiv O. Prokop
Popisek: Ing. Ondřej Prokop

Vedení městské části zvyšování nájmu svádí na inflaci, která však za minulý rok podle statistického úřadu dělala "jen" 15,1 procenta. V současné ekonomické situaci to ale my zastupitelé za hnutí ANO považujeme za naprosto zavrženíhodné jednání. Proti navýšení nájmů protestovala řada odborníků včetně školské komise. Rada jejich volání ale nevyslyšela.

Anketa

Kterou hlavní českou TV skupinu sledujete nejvíc?

3%
35%
hlasovalo: 29316 lidí

Ještě před volbami přitom současné vedení městské části slibovalo obyvatelům Jižního Města výraznou pomoc v krizi, například snížení daně z nemovitosti nebo rozšíření potravinové pomoci. Vzhledem k tomu, že ani jeden z těchto slibů zřejmě nehodlá koalice naplnit, když se o těchto opatřeních odmítá byť jen bavit (hnutí ANO na jednáních zastupitelstva městské části tyto body navrhuje opakovaně a bez úspěchu), a také vzhledem k plošnému zdvojnásobení daně z nemovitosti, které plánuje vláda Petra Fialy, je toto zdražení nájemného v městských bytech mimořádně nešťastným krokem.

Proto jsme se rozhodli na čtvrteční jednání zastupitelstva přijít s návrhem na snížení nájemného u nájmů bytů ze sociálních důvodů a pro zdravotně hendikepované, kterých na Praze 11 žije velmi mnoho. Myslíme si, že zvýšení nájemného o 33 procent je naprosto nemorální. Je to více než dvojnásobek inflace! Kupříkladu navýšení v případě bytu o velikosti 65 m2 představuje měsíčně navíc částku 3900 korun, což už s rozpočty jihoměstských rodin může opravdu pořádně zahýbat

Pro náš návrh se budeme snažit najít většinu v zastupitelstvu. Pokud potřeby místních obyvatel nezajímají vedení městské části, musíme se snažit bojovat za ně z opozice.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

ekošílenci

Často mluvíte o ekošílencích a fanaticích. Myslíte, že jde toto šílenství ještě nějak zatavait? Co čekáte, že přijde s volbami? Posílí tito šílenci nebo naopak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Hladík: Voda se dočká vyšší ochrany, havarijní novelu vodního zákona schválila vláda

16:02 Ministr Hladík: Voda se dočká vyšší ochrany, havarijní novelu vodního zákona schválila vláda

Vláda schválila novelu vodního zákona, která představuje komplexní legislativní řešení pro havárie n…