Půta (STAN): Březina nesmí být členem vyjednávacího týmu o pražské koalici

31.10.2014 14:17

Pravomocně odsouzený zastupitel za ČSSD Karel Březina za podvody v Dopravním podniku by neměl být podle předsedy hnutí Starostové a nezávislí členem vyjednávacího týmu o pražské koalici a už vůbec ne radním Hlavního města Prahy.

Půta (STAN): Březina nesmí být členem vyjednávacího týmu o pražské koalici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Půta

Funkci zastupitele si může podle Půty ponechat do té doby, dokud ho neočistí Nejvyšší soud. V opačném případě by se měl funkce vzdát.

„Vzhledem k tomu, že je pan Březina pravomocně odsouzen a jeho trestný čin se vztahuje k činnosti ve městské společnosti, neměl by být ani členem vyjednávacího týmu o koalici Hlavního města Prahy, ani radním. Nezpochybňuji jeho právo využít mimořádného opravného prostředku dovolání se k nejvyššímu soudu, do té doby je ale třeba rozhodnutí Městského soudu v Praze respektovat. Odsouzený člověk nemůže takto zásadně rozhodovat o budoucnosti Prahy,“ řekl předseda STAN Martin Půta.

Předsedkyně pražské organizace STAN a zastupitelka Prahy za Trojkoalici Jana Plamínková rovněž souhlasí s tím, že Karel Březina nesmí být členem vyjednávacího týmu a radním. „Naše požadavky co nejdřív předám našim koaličním partnerům v Praze, aby k věci přijali jasné stanovisko,“ řekla Plamínková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: STAN

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Doubrava: Lhaní o energetické krizi a jakýsi Biden

22:21 Senátor Doubrava: Lhaní o energetické krizi a jakýsi Biden

Zprávy Bidenovy administrativy o nejhorší inflaci za čtyřicet let se změnily tolikrát, že to je až s…