Všechny tyto skupiny naprosto přesně vědí, učili se to na studiích, jak postupovat s infekcí, jak bránit jejímu rozšíření a jaké jsou standartní postupy.
Ale vraťme se k názvu tohoto článku. Standartní postupy při léčení nemocného v lůžkových zařízeních, v případě, že se u něho prokáže infekce, jsou přesně dané postupy schválené odborníky v daném oboru a schváleny dozorujícím orgánem, příslušným okresním, krajským zastoupení hygienické služby.
Zde si to přesně na ukázce vysvětlíme:
- Pro ošetřování infekčního pacienta, který v důsledku svého zdravotního stavu nemůže být převezen na infekční oddělení, tak tomuto pacientovi se vyčlení samostatné umístění na pacientský pokoj.
- Tento pokoj je označen před vchodem – infekční pokoj, nevstupovat. U dveří tohoto pokoje je příruční stolek, kde jsou ochranné jednorázové pomůcky: rukavice, čepice, ústenky, plášť, dezinfekční prostředek účinný na danou infekci.
- U výstupu z tohoto pokoje je na podlaze antibakteriální fólie, koš barevně označen, kam se při odchodu odhazují použité pomůcky. A rovněž dezinfekční prostředek na ruce.
- Na tento pokoj má přístup pouze vyčleněný personál za přísného dodržení ochranných pomůcek: ochranný plášť, ústenka, čepice, rukavice
- Pokoj je vybaven pomůckami na osobní hygienu, lůžkovinami, které po použití se rovněž v barevně označeném nepropustném pytli odváží do příslušné prádelny.
- Pomůcky pro specializovanou péči jsou na tento pokoj doplňovány dle potřeby, a po ukončení činnosti jsou likvidovány v označených kontejnerech, ale i ty nepoužité.
- Na tento pokoj jsou zakázány návštěvy rodinných příslušníků a jiných osob.
Samozřejmě jsou specifika, které zde nechci popisovat, ale pro jednotlivé činnosti, jak by měl stát postupovat, by to mělo stačit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV