Rajchl (PRO): Kdo na odchodu od uhlí zchudne? Občané a podnikatelé

14.07.2024 10:14 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zavádění Green Dealu v ČR.

Rajchl (PRO): Kdo na odchodu od uhlí zchudne? Občané a podnikatelé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf strany PRO Jindřich Rajchl na Václavském náměstí

Tak nám naše geniální vláda schválila konkrétní kroky v oblasti zelené politiky.

1) odchod od uhlí

Kvůli zdražení emisních povolenek už se nevyplatí vyrábět elektřinu z uhlí. Vláda plánuje, že uhelné elektrárny skončí do roku 2030. Reálně to bude již v roce 2026.

Kde nakoupíme 40 % elektřiny, kterou nyní tento zdroj zajišťuje? Samozřejmě na lipské burze za těžké peníze.

Kdo na tom zchudne? Občané a podnikatelé v ČR, jimž se dramaticky zdraží nejen elektřina, nýbrž i všechny ostatní komodity.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Emisní povolenky

Myslíte, že se blížíme k jejich zrušení? Já si to nemyslím. Nevím, co by se muselo stát, aby ke zrušení došlo. Vy ano? Vždyť o nich jako o řadě dalších věcí rozhodují nevolení lidé. Tak jak docílit toho, aby byli nahrazeni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ševčík (SPD): Odsun navrhl Winston Churchill

13:09 Ševčík (SPD): Odsun navrhl Winston Churchill

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k poválečnému odsunu sudetských Němců