Rakušan (STAN): Budu vyžadovat omluvu premiéra

3. 3. 2020 15:02

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan bude na začátku dnešní schůze Sněmovny žádat premiéra, aby se omluvil poslankyni Věře Kovářové za jeho neslušná vyjádření zachycená na kamerách České televize.

Rakušan (STAN): Budu vyžadovat omluvu premiéra
Foto: archiv VR
Popisek: Starosta Kolína Mgr.Vít Rakušan (Změna pro Kolín)
reklama

Andrej Babiš označil poslankyni Starostů a nezávislých za „bestii“ poté, co mu předala seznam obcí, které postrádají prostředky na kapacitu mateřských a základních škol, a učinila tak práci za vládu.

„Premiéra budu na začátku schůze důrazně žádat o omluvu za jeho chování. A to nejen veřejně, ale také z očí do očí. Domnívám se, že takové jednání vadí i lidem, kteří Babiše podporují. Chová se jako hulvát a nemá žádnou úctu k ženě, kolegyni poslankyni. Místo, aby ocenil, že odvedla velký kus práce za vládu, tak ji označuje za bestii,“ uvedl kolega Kovářové z hnutí STAN Vít Rakušan.

Předseda Starostů a nezávislých také upozornil, že takové chování není vhodné u jakéhokoli chlapa, natož u premiéra České republiky.

„Od slušného chlapa by omluva jednoznačně přijít měla. Otázkou je, zda lze Andreje Babiše vůbec označit za chlapa. Premiérovi evidentně chybí základy elementární slušnosti a respektu, které bych především u premiéra naší země očekával,“ doplnil Rakušan.

Andrej Babiš si privatizuje státní správu

Zatímco Věře Kovářové šlo o veřejný zájem, redakce Seznam zpráv zveřejnila důkazy, že premiér horuje za navýšení dotací pro soukromé firmy, které pak Agrofert hrabe plnýma rukama.

„Premiér neváhá zneužívat státní aparát a jednotlivé státní úředníky k tomu, aby řešili problémy jeho soukromých firem, které dle svých vlastních tvrzení odložil. Andrej Babiš možná neříká, že on je stát, ačkoli si to možná myslí. Ale reálnými kroky dává najevo, že „stát je Agrofert“. Celá vláda totiž neustále řeší jen Andreje Babiše, jeho problémy a jeho byznys. To je privatizace našeho státu do rukou jednoho velkého agropodniku v přímém přenosu,“ upozornil Vít Rakušan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Balcarová (Piráti): Nebuďme fosilní skanzen závislý na zastaralých uhelných elektrárnách

9:16 Balcarová (Piráti): Nebuďme fosilní skanzen závislý na zastaralých uhelných elektrárnách

Součástí programu dnešního zasedání Uhelné komise v elektrárně Prunéřov I je slavnostní ukončení pro…