Rakušan (STAN): Navrhneme na státní vyznamenání Tomáše Cihláře

17.04.2020 4:32

Do 17. dubna 2020 mohou poslanci předkládat návrhy na státní vyznamenání. Hnutí STAN navrhne osobnosti, které se svými činy v těžkém krizovém období spojeným s epidemií koronaviru zasloužily o výraznou pomoc českým spoluobčanům. Jedním z takových lidí je biochemik a virolog Tomáš Cihlář.

Rakušan (STAN): Navrhneme na státní vyznamenání Tomáše Cihláře
Foto: Facebook Víta Rakušana
Popisek: Vít Rakušan

„Pan Cihlář je světově uznávaný biochemik, který se podílí na vývoji přípravku remdesivir. Tento lék se ukázal jako potenciálně účinný k léčbě koronavirové infekce a zaměstnavatel pana Cihláře, firma Gilead Sciences, jej poskytla k experimentálnímu využití nejen v Číně, ale také v 50 dalších státech včetně České republiky,“ zdůvodňuje svůj návrh na státní vyznamenání předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

„I přes nezpochybnitelné úspěchy a intenzivní práci, která v těchto těžkých chvílích pomáhá lidem na celém světě, je Tomáš Cihlář stále velmi skromným člověkem. Můj velký obdiv i respekt si zaslouží, stejně jako celá řada dalších lidí, jenž za naše zdraví bojují každý den v předních liniích,“ říká Rakušan.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Tvrdil jste, že nejste vládní kandidát

Ale za svého poradce chcete člena vádní strany, konkrétně STAN. Navíc toho, kdo si chtěl ponechat mandát i podobu své stáže v zahraničí. Tak si představujete tu vaši slibovanou nezávislost? Můžete mi ji tedy přesně definovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSSD: Co by měli řešit poslanci?

22:21 ČSSD: Co by měli řešit poslanci?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k náplni práce Poslanecké sněmovny