Rakušan (STAN): Pane premiére, prosím, abyste zcela výjimečně odpovídal pravdu

22.10.2020 16:03

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 22. října 2020 – interpelace premiéra Babiše k opatřením proti šíření koronaviru

Rakušan (STAN): Pane premiére, prosím, abyste zcela výjimečně odpovídal pravdu
Foto: Facebook Víta Rakušana
Popisek: Vít Rakušan
reklama

Pane premiére,

hned na začátek bych vás chtěl požádat o jednu věc. Dnes není čas a nikdo na to nečeká, abychom tady vedli nějaké přestřelky, nějaké PR, a já bych vás velice poprosil, abyste zcela výjimečně tentokrát jen a pouze odpovídal opravdu a věcně na dotazy, které vám položím.

Anketa

Podporujete omezení volného pohybu a uzavření obchodů?

68%
32%
hlasovalo: 24292 lidí

Já jsem sem dnes nepřišel řešit minulost ani to, jak situace vypadala v létě, byť si myslím, že vláda a vy osobně jste fatálně selhali. První otázka, kterou mám, je: Kdy budou zveřejněna data. Já se opřu o analýzu, kterou vy jste měl na konci května k dispozici od týmu Pavla Řeháka, a ta doporučovala následující: Otevřít anonymizovaná data a zpřístupnit používané modely, odborné i široké veřejnosti ke konstruktivní zpětné vazbě.

Za druhé. Jak se postupuje ve zlepšování systému ochrany seniorů. Všichni jsme zaregistrovali, že právě v sociálních ústavech, v domech důchodců apod., je v současné době největší riziko výskytu epidemie. Testují se pravidelně zaměstnanci domovů důchodců? Dochází k výměně zkušeností mezi jednotlivými zařízeními? Jsou nasazeny rychlé, jednoduché antigen testy? A jsou dostupné pro zaměstnance jednotlivých sociálních ústavů?

A má třetí otázka je: Kdy budou k dispozici ony avizované epidemiologické plány, kdy budou aktuální, kdy budou funkční, kdy budou skutečně takové, aby vystihovaly realitu této epidemie a neřídily se neodkazovaly na doby dávno minulé a na problémy, které v současné době neřešíme. Mám ještě dvacet sekund, tedy krátká rekapitulace: Kdy budou data. Jakým způsobem pracujete na zlepšené ochraně seniorů? A za třetí, kdy zveřejníte ony avizované epidemiologické plány.

Děkuji vám za konkrétní odpovědi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Pryč s nespravedlivě nízkými důchody

13:29 Ministryně Maláčová: Pryč s nespravedlivě nízkými důchody

Komentář na facebookovém profilu k důchodům.