Ramzer (ODS): Frýdlant vybuduje atletický stadion s moderním tartanovým povrchem

19. 1. 2020 17:46

V moderní atletický stadion se má proměnit fotbalový trávník s atletickou dráhou za zimním stadionem ve Fügnerově ulici ve Frýdlantě.

Ramzer (ODS): Frýdlant vybuduje atletický stadion s moderním tartanovým povrchem
Foto: ODS
Popisek: Starosta Frýdlantu Dan Ramzer
reklama

Vedle fotbalového hřiště má nově poskytovat zázemí s odpovídajícím povrchem také pro atletiku, konkrétně skok do dálky, vrh koulí či běžecké disciplíny. Náklady jsou prozatím vyčísleny na zhruba 15 milionů korun. Město chce na obnovu atletického oválu získat dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ministerstva pro místní rozvoj nebo od Libereckého kraje.

„Atletický ovál kolem fotbalového hřiště už si rekonstrukci zaslouží, protože na rozdíl od trávníku, který prošel obnovou před několika lety a je pravidelně udržován, je atletická dráha ještě původní. Pochází ze 60. let, je škvárová a pro sport dnes absolutně nevhodná,“ říká místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

Frýdlant se proto rozhodl nechat atletický ovál obnovit. „Rekonstrukce se dočká celý ovál, který získá nový tartanový povrch. Moderně a bezpečně pro sportovce bude vyřešen i skok do dálky a hod koulí. Samozřejmostí je zachování fotbalového hřiště, které bude opatřeno záchytnou sítí, která zabrání odletu míče během hry. Věřím, že obnovou oválu budou splněny podmínky pro univerzální zázemí nejen pro atletiku, ale i pro tělesnou východu základních a střední škol ve Frýdlantě a také pro sporty, které jsou kvůli chybějícímu cvičišti ve Frýdlantě zatím spíše Popelkami. Řeč je například o požárním sportu,“ vysvětluje starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Frýdlant už má na rekonstrukci atletického oválu zpracovanou projektovou dokumentaci. V letošním roce chce zažádat o dotaci. Termín realizace bude záležet na jejím získání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Co je levicový a pravicový rozpočet?

22:24 Schwarzenberg: Co je levicový a pravicový rozpočet?

Komentář na facebookovém profilu k výroku pana Hamáčka o navýšení rozpočtu na obranu.