Ransdorf (KSČM): Vražda Němcova, cui prodest?

8. 3. 2015 13:03

K vraždě ruského politika Borise Němcova se Jaromír Štětina suverénně vyjádřil v tom smyslu, že byla namířena proti Ukrajině. Je pravda, že Němcov na Ukrajinu hodně jezdil a v Kyjevě se také seznámil s modelkou Annou Durickou.

Ransdorf (KSČM): Vražda Němcova, cui prodest?
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf

Zajímalo by mě, jak mohl Němcov s popularitou 2% ohrozit Putina s popularitou 83-85%? Němcov byl za Jelcina místopředsedou vlády a smetl ho finanční krach v Rusku v roce 1998. Obyčejní lidé ho nenáviděli a svou nepřízeň mu dali najevo ve volbách do Státní dumy.

Nedávno jsem viděl pořad Sedm zvláštností smrti Borise Němcova, který uvedl na serveru PolitRussia.com Ruslan Ostaško. Má pravdu, že nad některými okolnostmi vraždy je nutné se zamyslet. Vrah nebo vrahové museli být rychlostřelci. 6 ran za 4 vteřiny, to s pistolí Makarov snad ani nelze zvládnout. Most je sice sledován kamerovým systémem, ale samotný vražedný akt kamery nezabraly, protože byl zakryt právě projíždějícím vozidlem komunálních služeb.

Řidič auta druhý den nepřišel do práce, nelze s ním navázat kontakt, a vozidlo prý také nebylo bezprostředně po činu k nalezení. V rozporu s logikou se mrtvé tělo ocitlo na zádech, ne na břiše. Z těla, zasaženého šesti kulkami, nevytékala krev. Vstupy a výstupy kulek se neshodují s podmínkami střelby. Na oblečení nebyly viditelné stopy po střelách. Jediný svědek vraždy Anna Durická byla ponechána naživu. Odmítla vypovídat na detektoru lži a prý částečně ztratila paměť. Údajně se chce dostat co nejrychleji na Ukrajinu.

Jisté je, že nepůjde o jednoduchý případ. Ředitel FSB Aleksandr Bortnikov oznámil, že byli zadrženi dva podezřelí, Anzor Gubašev (některá média píší Kubašev) a Zaur Dadajev. Dadaev je zástupce velitele praporu Sever Ministerstva vnitra Čečenské republiky údajně také působí v soukromé bezpečnostní agentuře v Moskvě. Basmannyj sud v Moskvě dnes bude posuzovat oprávněnost uvalení vazby.

Oficiální představitel vyšetřovacího výboru Vladimír Markin slíbil, že všechny čerstvé informace ve věci vraždy Němcova budou zveřejněny na webových stránkách jejich úřadu. Podle vyšetřovatelů nelze vyloučit, že objednavatel vraždy se může nacházet za hranicemi. Tuto informaci údajně sdělil zdroj, obeznámený se situací, ale nepodařilo se ji oficiálně potvrdit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Miloslav Ransdorf

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Kremlík: Stavba prvních vysokorychlostních tratí by měla začít v roce 2025

13:47 Ministr Kremlík: Stavba prvních vysokorychlostních tratí by měla začít v roce 2025

První vysokorychlostní tratě z Prahy-Běchovic do Poříčan a z Přerova do Ostravy se mají začít stavět…