Raždík (SPD): Kdo může za nepořádek v naší zemi - v jednom grafu

20.02.2019 21:32

Výborná infografika Štěpána Korčiše ukazující, kdo měl jaké zastoupení v českém parlamentu od pádu komunismu.

Raždík (SPD): Kdo může za nepořádek v naší zemi  - v jednom grafu
Foto: SPD
Popisek: SPD - Svoboda a Přímá Demokracie
reklama

Když se dívám na léta 2002 až 2006 musím se ptát: "Jsme opravdu národ socialistů? Je opravdu náš vzor a cíl Sovětský svaz, i když nás k tomu nikdo nenutí? Proč si stěžujeme na rok 1968?"

A změnilo by se něco, kdyby vládla jen ODS? Jak si může strana, která podporuje socialistickou centrálně plánovanou EU, říkat pravicová? Jak si může strana, která hystericky odmítá přímou demokracii (referendum), říkat demokratická?

Kdo nám přereguloval ekonomiku? Kdo nám udělal nesplatitelný dluh 1,6 bilionu korun? Kdo z nás udělal montovnu? A kdo může za to, že i po třiceti letech, máme poloviční mzdy oproti západu? Řekl bych, že na tyto otázky graf zcela jasně odpovídá.A co se týká nových politických subjektů, máme být optimističtí? Jak může ANO mluvit o podpoře malého a středního podnikání a zároveň zvyšovat odvody živnostníkům o 9,1% ročně? Jak může mít někdo v programu snižování byrokracie a zavádět kontrolní hlášení a EET? Jak může někdo říkat lidem: "Ano, bude líp" a brát si od nich na dotacích 2,1 miliardy ročně? Nepotřebujeme spíše zásadní změnu politického systém, než v rámci starého systému jen přesouvat hlasy?