Rejmont (TOP 09): Věřím, že Mariánský sloup se jednou vrátí tam, kam patří

17.09.2017 16:00 | Zprávy
autor: PV

Jsem hluboce zklamán hlasováním o obnově Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. 37 (ze 65 všech zastupitelů) levicových zastupitelů z řad ANO, ČSSD, komuninstů, zelených a pirátů tuto možnost odmítlo. Pro obnovu byli zastupitelé TOP 09, ODS a KDU-ČSL.

Rejmont (TOP 09): Věřím, že Mariánský sloup se jednou vrátí tam, kam patří
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloš Rejmont

Na kopii sloupu pracuje už dvacet let Petr Váňa.

Sloup byl zbořen v roce 1918. Symbolizoval mateřskou lásku a Boží přítomnost v životě i těch nejchudších lidí, symbolizoval nejlepší stránky naší kultury a odpor vůči barbarství. Byl vztyčen jako projev díků Panně Marii za úspěšnou obranu města Prahy před Švédy na podzim roku 1648. Základní kámen byl položen roku 1650 a vysvěcen byl roku 1652. Byl vysoký 14 metrů a nesl dvoumetrovou pozlacenou sochu Panny Marie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

18:01 Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prezidentem podané kompetenční žalobě.