Rejmont (TOP 09): Zamyšlení nad průběhem EET

10. 2. 2017 21:20

Ministr financí Andrej Babiš a jeho podřízení zpochybňují všeobecně uznávaná data o tržbách, která zveřejnil Český statistický úřad. Babiš nedávno tvrdil, že díky zavedení EET stouply tržby v restauracích v prosinci o 100 %. Oficiální čísla statistiků nyní ukázala, že to bylo jen o 7,6 procenta.

Rejmont (TOP 09): Zamyšlení nad průběhem EET
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloš Rejmont

Elektronické pokladny plošně likvidují služby v nejmenších vesnicích samospráv. V prosinci je začaly používat hospody, v březnu to čeká maloobchod a většina obcí již důsledky poznaly. 970 starostů napsalo, že se u nich provozovny zavírají. Ze čtvrtiny tuzemských obcí přišlo hlášení o 1 374 provozovnách, které byly zrušeny nebo jsou těsně před zrušením. Dá se předpokládat, že v celé republice odhadem skončí 5 000 obchodů a hospod.

Babiš jde tvrdě proti živnostníkům. Jeho kontroloři za prosinec a leden zkontrolovali 3 000 podnikatelů. Do konce roku se dle dosavadního vývoje může "těšit" na kontrolory dalších 16 500 podnikatelů.

Neměli by chodit kontroloři spíše na Babišovy "dobroty"? Test, který ministra financí jistě nepotěšil, zařadila do svého pořadu Černé ovce Česká televize. Podle redaktora dTestu Jana Maryšky, právě Frankfurtské párky z Kostelce dopadly ze všech zkoumaných výrobků nejhůře, přestože se jednalo o jedny z nejdražších párků v testu.

MUDR. MILOŠ REJMONT, PŘEDSEDA RO TOP 09 SEMILY

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volfová (ANO): Kruhový objezd v ulici České mládeže bude konečně na pozemcích kraje

22:56 Volfová (ANO): Kruhový objezd v ulici České mládeže bude konečně na pozemcích kraje

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezplatně převede pozemky v hodnotě 304 800 korun p…