Richterová (Piráti): Plzeňský kraj je v oblasti startovacích bytů průkopnický

27.02.2019 7:32

Pirátská poslankyně Olga Richterová přijala pozvání Josefa Kubáta, místopředsedy krajského sdružení Pirátů pro Plzeňský kraj, aby spolu navštívili zařízení poskytující sociální služby v kraji a od jejich provozovatelů zjistili, s čím se potýkají.

Richterová (Piráti): Plzeňský kraj je v oblasti startovacích bytů průkopnický
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová

Svou cestu zahájí dnes v 10:00 v Domažlicích, kde společně s pirátskými zastupiteli vedenými Viktorem Krutinou a pirátským odborníkem na sociální problematiku v kraji Lukášem Denkem navštíví Domov se zvláštním režimem pro klienty s lehčí formou Alzheimerovy choroby a stařecké demence.

Ve 12:45 dorazí do Klatov, kde společně s pirátským zastupitelem na Klatovské radnici Jiřím Zavřelem navštíví zdejší pobočku Úřadu práce, kde je paní ředitelka provede nově zrekonstruovanou budovou a probere tematické okruhy, které paní poslankyně řeší ve sněmovně. Poté ve 14:00 přijde projednat legislativní situaci s ředitelkou Oblastní charity v Klatovech. Ve 14:35 pak přejde přes Náměstí Míru do Ústavu sociálních služeb a probere tabulkové platy zaměstnanců s jeho ředitelkou. Odtud se následně přesune v 15:15 do Nízkoprahového klubu pro mládež Chapadlo.

V 17:00 se připojí k Richterové pirátská zastupitelka města Plzně a kandidátka do evropského parlamentu Magdaléna Daňková a společně s paní poslankyní dorazí do jednoho z šesti startovacích bytů spravovaných plzeňským Dětským domovem Domino. S jeho ředitelkou následně zhodnotí dosavadní praxi v oblasti startovacích bytů. Návštěvu Plzeňského kraje ukončí Olga Richterová schůzkou s chlapcem studujícím vysokou školu v jeho startovacím bytě a promluví s ním o jeho osobní zkušenosti s ústavní péčí.

“Velmi se těším na návštěvu kraje, který je právě v oblasti startovacích bytů průkopnický, a vážím si možnosti dozvědět se, co řeší v konkrétním zajišťování služeb pro své obyvatele,” zdůrazňuje místopředsedkyně Výboru pro sociální věci Poslanecké Sněmovny a místopředsedkyně Pirátské strany Olga Richterová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): Habaďura Ministerstva zdravotnictví v reklamě na covid očkování?

13:05 Koudelka (Trikolora): Habaďura Ministerstva zdravotnictví v reklamě na covid očkování?

Ministerstvo zdravotnictví provádí reklamní kampaň na podporu covidového očkování. Nesdělilo však, z…