Richterová (Piráti): Útoky proti komukoliv do demokracie nepatří

21.10.2021 19:21 | Ze sítí

Komentář na faceboookovém profilu k útoku na poslaneckou kancelář

Richterová (Piráti): Útoky proti komukoliv do demokracie nepatří
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová

Svou kancelář jsem vždy vnímala jako bezpečné místo pro politickou práci. Ale hlavně také jako místo, kde mě můžete navštívit, kde jsem otevřená setkávat se, naslouchat a pomáhat řešit problémy, s kterými se na mě občané obrací.

Proto byl pro mě šok, když jsem našla výlohu své kanceláře rozbitou. Naštěstí jejímu úplnému vysklení zabránila folie, která navíc prasklinu zvenku zakrývá, a tak zdánlivě není nic vidět. Ne však zevnitř.

Moc bych si přála, aby se jednalo jen o nějakou nehodu, ale obávám se, že tomu tak vzhledem k častým výhružkám a nenávistným projevům vůči mně nebo Pirátům nebylo. Věc jsem předala Policii.

Odsuzuji případné podobné útoky, ať už by byly namířené proti komukoliv. Do demokracie nepatří. A i když třeba mohou vyvolat strach, mé přesvědčení a víru v hodnoty, které mi jsou vlastní, stejně nerozbijí.

Jsem si také vědoma, že lidí dobré vůle, kterým je podobné jednání cizí, je většina. A jsem za to vděčná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Odmítáme zdražení odpadů vynucené novelou z vládní dílny ANO

10:58 Primátor Hřib: Odmítáme zdražení odpadů vynucené novelou z vládní dílny ANO

Piráti odmítají zdražení odpadů vynucené novelou zákona z vládní dílny ANO. To se nespravedlivě dotk…