Richterová (Piráti): Velkým tématem byla nechuť do politiky vstupovat

25.10.2022 12:09 | Ze sítí
autor: PV

Informae na facebookovém profilu k jednání s členy strany v Libereckém kraji

Richterová (Piráti): Velkým tématem byla nechuť do politiky vstupovat
Foto: Screen Prima CNN
Popisek: Olga Richterová na Primě CNN

Je pro mě vždycky osvěžující setkat se s Piráty v krajích. Tentokrát v Libereckém kraji. O víkendu jsem jim nejen mohla pogratulovat k volbě nového PKS, ale hlavně jsme mluvili o tom, jak důležité je zapojovat nové lidi do politiky. A jak je to občas obtížné. Jenže demokratické strany potřebují lidi, potřebují členy, kteří odspodu, od komunální úrovně pronikají do fungování státu, učí se a přirozeně rostou.

Druhým velkým tématem byla nechuť zejména žen do politiky vůbec vstupovat. Z určitého pohledu se nedivím. Vždyť kdo stojí o konflikty a agresivní nebo nefér jednání. Zároveň ale bojovníci a bojovnice, kteří umí hledat další cesty k domluvě, jsou pro společnost důležití. A nejsou na to nikdy sami. Stále vidím, že lidí dobré vůle je většina, jen málokdy jsou dobře zorganizovaní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

13:02 Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě kolem ČT.