Je pro mě vždycky osvěžující setkat se s Piráty v krajích. Tentokrát v Libereckém kraji. O víkendu jsem jim nejen mohla pogratulovat k volbě nového PKS, ale hlavně jsme mluvili o tom, jak důležité je zapojovat nové lidi do politiky. A jak je to občas obtížné. Jenže demokratické strany potřebují lidi, potřebují členy, kteří odspodu, od komunální úrovně pronikají do fungování státu, učí se a přirozeně rostou.
Druhým velkým tématem byla nechuť zejména žen do politiky vůbec vstupovat. Z určitého pohledu se nedivím. Vždyť kdo stojí o konflikty a agresivní nebo nefér jednání. Zároveň ale bojovníci a bojovnice, kteří umí hledat další cesty k domluvě, jsou pro společnost důležití. A nejsou na to nikdy sami. Stále vidím, že lidí dobré vůle je většina, jen málokdy jsou dobře zorganizovaní.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
