Richterová (Zelení): Chceme ve volbách obhájit mandát v krajském zastupitelstvu

17.04.2019 6:31

Na krajské konferenci v Horním Maršově si zvolili nové vedení. Dlouholetého krajského předsedu, projektového manažera a náchodského zastupitele Michala Kudrnáče, ve vedení střídá lektorka a metodička vzdělávání Karin Richterová a student právnické fakulty UK a podnikatel Daniel Rufer.

Richterová (Zelení): Chceme ve volbách obhájit mandát v krajském zastupitelstvu
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Delegáti krajské konference totiž krátce před samotnou volbou schválili zavedení spolupředsednictví, modelu, ve kterém se po německém zeleném vzoru o předsednické pravomoci dělí tandem muže a ženy.

Richterová a Rufer získali jednomyslnou podporu královéhradeckých delegátů. „Mezi naše priority patří zadržování vody v krajině pomocí přírodě blízkých opatření, která jsou ze své podstaty mnohem efektivnější než betonářské projekty typu přehrada v Pěčíně, proti jejíž stavbě se dlouhodobě vymezujeme. Našimi dalšími zásadními body jsou adaptace na klimatickou změnu, podpora moderních forem vzdělávání a podpora aktivního občanství,” uvedli ve společném prohlášení.

„S ohledem na výše zmíněné cíle jsou pro nás prioritou krajské volby v příštím roce, ve kterých chceme obhájit předchozí výsledek a s ním i mandát v krajském zastupitelstvu”, sdělila Richterová.

„Rád bych motivoval své mladé vrstevníky ke vstupu do aktivní politiky a k většímu zájmu o správu věcí veřejných, jedině tak lze dosáhnout pozitivní změny,” uvedl Rufer.

Prvním místopředsedou krajské organizace jsme následně zvolili krajinného ekologa, krajského zastupitele a náměstka primátora města Hradec Králové Martina Hanouska, druhým místopředsedou písničkáře a divadelníka Filipa Pýchu. V krajském vedení dále zasednou projektant pozemních staveb David Antoš, manažerka farmaceutické firmy Ivana Šnircová a propagátorka zdravého životního stylu a asistentka náměstka primátora Simona Strejčková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Žbánek: Městské firmy se radikálně mění. Po odpolitizování přijde koncernové řízení

4:33 Primátor Žbánek: Městské firmy se radikálně mění. Po odpolitizování přijde koncernové řízení

Dohromady mají roční obrat zhruba 1,2 miliardy korun, podnikají v různých oborech a mají přitom stej…