Říha (HPP): Petr nebo Pavel - padni komu padni

11.02.2015 16:32 | Zprávy
autor: PRO PRAHU

Tak mě zase poněkud „hnuly žlučí“ hrátky, které se rozehrávají na našem nejprokletějším ministerstvu.

Říha (HPP): Petr nebo Pavel - padni komu padni
Foto: PRO PRAHU
Popisek: PRO PRAHU

Naší „srandovní“ armádě s třiceti tanky, předraženými a poruchovými Pandury, půjčenými letadly, nefunkčními padáky a korupčními aférami dodává alespoň trochu lesku vysoká profesionalita českých vojáků - profesní odbornost vojenských chemiků, kteří zachraňovali život vojáků v irácké Pouštní bouři, kdy i Američané uznali, že naši jsou zkrátka lepší a schopnější.Vojáků, kteří za průměrný plat středního managamentu riskují (a obětují) svůj život v misích - zatímco část společnosti, podporovaná některými medii, je nazývá žoldáky a jejich civilní nadřízení si na ministerstvu nacpávají kapsy penězi z korupčních afér.

Vždycky mi vadilo, že mezi politickými stranami existuje dohoda o tzv. civilní kontrole armády, kdy resort obrany řídí civil – potažmo laik – neboli blbec – jak výstižně říkal Jan Werich. Dle mého názoru je to ale spíš o tom, že ambiciózních politiků je víc než funkcí, a tak přeci není možné nechat jedno ministerstvo se spoustou teplých a výnosných místeček apolitickým vojákům.

Blahosklonně můžeme zaveršovat: „No ať si chlapci (a děvčata) politici hrají, generálové chod armády uhlídají“.... ale ono to tak vždycky asi není. Politik má totiž při téhle hře mnohem lépe rozdané karty a v ruce má někdy i pět es. Generálové se pak zákonitě dostávají s politiky do střetu, kdy se snaží alespoň trochu udržet chod jedné z největších černých děr pro naše daně...... a díky takto rozdaným kartám často prohrávají.

Jedním z těchto generálů je bezpochyby náčelník Generálního štábu Armády České republiky, armádní generál Petr Pavel, který jako major výsadkářů československého praporu INPROFOR v Chorvatsku - s 28 dobrovolníky zachránil skupinu 53 francouzských vojáků uvězněných na úzkém pruhu pláže, na kterou dopadaly  jak srbské tak i chorvatské granáty. Jako armádní generál byl vybrán do funkce předsedy vojenského výboru NATO pro období let 2015–2018, což je po generálním tajemníkovi druhý nejvyšší post Severoatlantické aliance. Na základě těchto i dalších informací předpokládám, že odborná erudice jmenovaného je dostatečná a značně převyšuje potřeby naší pidiarmády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Pane Šťastný, to snad nemyslíte vážně.

... a zda budou v pracovní době užívat alkohol či jiné, například omamné či návykové látky tak, aby byla jejich mysl čistá. .. představte si, že by tohle řekl vedoucí kamionové autodopravy řidičům. jsem Váš fanda a kde to jde tak za Vás dost bojuji, ale tohle je totální neobhajitelná hovadina.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Česká republika musí hájit své zájmy

2:05 Vích (SPD): Česká republika musí hájit své zájmy

Ve dnech 7. a 8. července 2026 se v turecké Ankaře uskuteční summit NATO. Půjde o jedno z nejdůležit…